Havuzlar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları

Havuzlar Mahallesi sonuçlarında CHP %39,4 ile birinci, AK Parti %26,0 ile ikinci; fark 13,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,2) 14,2 puan üstünde. CHP oy oranında Çorlu ilçesindeki 26 mahalle ve köy arasında 16'ncı sırada. 23 sandık, 8.636 kayıtlı seçmen. Katılım %85,9 (Türkiye %88,8).

Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Havuzlar Mahallesi 2023 Milletvekili Seçimi sonuçları — Havuzlar Mahallesi, Çorlu, Tekirdağ, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHavuzlar MahallesiÇorluTekirdağTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.834%39,4%41,0%36,3%25,2+14,2
AK Parti1.873%26,0%26,9%30,0%34,9−8,9
Yeşil Sol Parti845%11,7%5,7%6,1%8,8+3,0
İYİ Parti637%8,9%11,3%11,3%9,8−1,0
MHP317%4,4%4,1%6,2%9,9−5,5
Zafer Partisi103%1,4%2,4%2,3%2,3−0,8
TİP101%1,4%2,0%1,6%1,7−0,3
Memleket76%1,1%1,3%1,3%0,9+0,1
Yeniden Refah69%1,0%1,2%1,6%2,8−1,9
BBP43%0,6%0,4%0,5%1,0−0,4
Genç Parti30%0,4%0,5%0,5%0,2+0,2
AP17%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Vatan Partisi12%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
SOL Parti11%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Millet8%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HKP4%0,1%0,0%0,1%0,1−0,0
TKP3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
AB3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR2%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Havuzlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
238.6367.421%85,97.194227

Çorlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler