Çelikhan 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Çelikhan sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %63,5 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %36,5 ile ikinci; fark 27,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 11,6 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 25'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Korucak Köyü (%99,4); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Pınarbaşı-Kurudere Mahallesi (%98,7). Katılım %88,5 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çelikhan 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Çelikhan, Adıyaman, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Çelikhan | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.692 | %63,5 | %68,8 | %51,9 | +11,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.266 | %36,5 | %31,2 | %48,1 | −11,6 |
Çelikhan seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 53 | 10.330 | 9.143 | %88,5 | 8.958 | 185 |
Çelikhan mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %3,0 | %97,0 | %96,2 | 210 |
| Altıntaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 | %7,1 | %112,0 | 25 |
| Askerhan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 | %6,6 | %85,6 | 125 |
| Bahçeli Evler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %13,6 | %89,0 | 601 |
| Başpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 | %15,6 | %90,6 | 445 |
| Bozgedik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 | %5,3 | %90,5 | 63 |
| Cami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 | %12,3 | %87,9 | 545 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 | %17,0 | %83,0 | 405 |
| Çampınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 | %9,3 | %102,4 | 42 |
| Fatih Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 | %10,3 | %107,9 | 63 |
| Fatih Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 | %19,2 | %87,0 | 538 |
| Gölbağı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %10,0 | %87,0 | 161 |
| İncirli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 | %2,9 | %101,5 | 68 |
| Kalecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,3 | %2,7 | %98,7 | 76 |
| Karaçayır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 | %7,1 | %116,7 | 12 |
| Karagöl Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,7 | %9,3 | %103,8 | 52 |
| Korucak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %99,4 | %0,6 | %96,3 | 187 |
| Köseuşağı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %26,3 | %73,7 | %83,9 | 118 |
| Mahmut Nedim Ökmen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 | %21,0 | %79,6 | 1.415 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %17,9 | %89,2 | 194 |
| Mutlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 | %6,5 | %95,5 | 66 |
| Pınarbaşı-Aktaş Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %22,5 | %77,5 | %94,2 | 121 |
| Pınarbaşı-Balıkburun Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %15,5 | %84,5 | %100,0 | 170 |
| Pınarbaşı-Cami Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %22,2 | %77,8 | %88,4 | 672 |
| Pınarbaşı-Çamlıyayla Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %10,7 | %89,3 | %121,7 | 23 |
| Pınarbaşı-Hacılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %1,5 | %98,5 | %92,7 | 668 |
| Pınarbaşı-İnönü Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %6,2 | %93,8 | %106,6 | 61 |
| Pınarbaşı-Kaya Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %6,8 | %93,2 | %85,2 | 352 |
| Pınarbaşı-Kurudere Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %1,3 | %98,7 | %93,5 | 248 |
| Recep Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %5,3 | %94,7 | %101,2 | 167 |
| Şerefhan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 | %3,8 | %98,6 | 218 |
| Yağızatlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,1 | %18,9 | %98,7 | 75 |
| Yeşilova Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,8 | %4,2 | %106,6 | 91 |
| Yeşiltepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 | %10,9 | %91,4 | 268 |
| Yeşilyayla Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,3 | %53,7 | %75,0 | 72 |
| Yunus Emre Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %16,2 | %82,6 | 979 |
| Zafer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 | %18,1 | %87,1 | 734 |
İlgili sonuçlar