Ardahan Merkez 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Ardahan Merkez sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %59,5 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %40,5 ile ikinci; fark 18,9 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 11,4 puan üstünde. 69 mahalle ve köy arasından 49'unda Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Tunçoluk Köyü (%94,2); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Yalnızçam Hasköy (%90,5). Katılım %79,2 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ardahan Merkez 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Ardahan Merkez, Ardahan, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Ardahan Merkez | Ardahan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13.397 | %59,5 | %57,7 | %48,1 | +11,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.130 | %40,5 | %42,3 | %51,9 | −11,4 |
Ardahan Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 116 | 28.882 | 22.869 | %79,2 | 22.527 | 342 |
Ardahan Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Açıkyazı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %37,0 | %63,0 | %96,2 | 78 |
| Ağaçlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,8 | %24,2 | %80,5 | 77 |
| Ağzıpek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %40,4 | %59,6 | %84,4 | 179 |
| Akyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %28,3 | %71,7 | %88,8 | 170 |
| Alagöz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 | %53,1 | %85,0 | 193 |
| Altaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 | %21,6 | %92,7 | 96 |
| Ardıçdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %21,6 | %78,4 | %85,1 | 114 |
| Aşağıkurtoğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 | %17,6 | %81,8 | 148 |
| Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 | %30,0 | %73,1 | 852 |
| Bağdaşan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %19,9 | %80,1 | %71,1 | 679 |
| Balıkçılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %43,7 | %56,3 | %89,0 | 82 |
| Bayramoğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,5 | %15,5 | %70,2 | 349 |
| Beşiktaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,4 | %14,6 | %79,1 | 244 |
| Binbaşar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 | %15,2 | %74,4 | 219 |
| Büyüksütlüce Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 | %27,4 | %82,4 | 159 |
| Çağlayık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,6 | %10,4 | %75,3 | 182 |
| Çalabaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 | %8,1 | %82,7 | 226 |
| Çamlıçatak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,6 | %49,4 | %82,6 | 650 |
| Çataldere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,4 | %69,6 | %77,3 | 211 |
| Çatalköprü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,0 | %38,0 | %77,1 | 188 |
| Çeğilli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 | %48,5 | %79,5 | 127 |
| Çetinsu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %34,7 | %65,3 | %87,1 | 224 |
| Çimenkaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,6 | %23,4 | %79,3 | 82 |
| Dağcı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %41,0 | %59,0 | %63,2 | 342 |
| Dağevi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 | %27,8 | %86,5 | 133 |
| Dedegül Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 | %43,8 | %83,6 | 134 |
| Değirmenli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %23,1 | %76,9 | %85,4 | 158 |
| Derindere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 | %35,1 | %82,2 | 45 |
| Edegül Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 | %41,2 | %85,0 | 80 |
| Gölgeli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,6 | %13,4 | %68,9 | 167 |
| Gürçayır Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 | %36,0 | %91,2 | 125 |
| Güzçimeni Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 | %44,8 | %86,3 | 80 |
| Güzelyurt Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 | %38,8 | %67,6 | 102 |
| Hacıali Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,6 | %14,4 | %69,6 | 345 |
| Halilefendi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 | %40,8 | %84,9 | 1.777 |
| Höçvan Bucağı Hasköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 | %9,4 | %84,4 | 469 |
| İnönü Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 | %45,1 | %78,1 | 2.914 |
| Kaptanpaşa Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,2 | %38,8 | %77,4 | 2.979 |
| Karagöl Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,9 | %40,1 | %80,2 | 5.142 |
| Kartalpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %23,5 | %76,5 | %79,3 | 198 |
| Kazlıköy | Recep Tayyip Erdoğan | %30,1 | %69,9 | %90,4 | 114 |
| Kıraç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 | %45,0 | %83,3 | 24 |
| Kocaköy | Recep Tayyip Erdoğan | %37,5 | %62,5 | %81,5 | 108 |
| Köprücük Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 | %27,7 | %84,4 | 135 |
| Küçüksütlüce Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,3 | %45,7 | %86,4 | 214 |
| Lehimli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 | %14,1 | %79,7 | 276 |
| Meşedibi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 | %37,1 | %70,1 | 328 |
| Nebioğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,9 | %36,1 | %70,3 | 390 |
| Ortageçit Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 | %48,3 | %76,8 | 151 |
| Otbiçen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 | %30,6 | %84,8 | 132 |
| Ovapınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 | %47,1 | %80,6 | 216 |
| Ölçek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 | %42,9 | %83,6 | 452 |
| Ömerağa Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 | %15,7 | %77,1 | 109 |
| Samanbeyli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 | %12,0 | %71,9 | 270 |
| Sarıyamaç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,8 | %67,2 | %100,0 | 64 |
| Sugöze Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 | %47,4 | %85,8 | 155 |
| Sulakyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,6 | %69,4 | %84,0 | 713 |
| Taşlıdere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 | %12,0 | %75,6 | 312 |
| Tazeköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 | %18,3 | %82,7 | 301 |
| Tepeler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,2 | %63,8 | %83,5 | 352 |
| Tepesuyu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,2 | %35,8 | %78,9 | 175 |
| Tunçoluk Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,2 | %5,8 | %74,6 | 555 |
| Uzunova Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 | %50,0 | %100,0 | 21 |
| Yalnızçam Hasköy | Recep Tayyip Erdoğan | %9,5 | %90,5 | %75,3 | 227 |
| Yalnızçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %35,9 | %64,1 | %79,3 | 299 |
| Yaylacık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,4 | %21,6 | %74,6 | 122 |
| Yeni Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,6 | %37,4 | %77,3 | 1.570 |
| Yokuşdibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,0 | %64,0 | %93,0 | 100 |
| Yukarıkurtoğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,6 | %8,4 | %77,7 | 278 |
İlgili sonuçlar