Seben 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Seben sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %62,7 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %37,3 ile ikinci; fark 25,5 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 10,8 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 28'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Tazılar Köyü (%95,0); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Gerenözü Köyü (%64,4). Katılım %86,2 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Seben 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Seben, Bolu, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Seben | Bolu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.123 | %62,7 | %64,7 | %51,9 | +10,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.261 | %37,3 | %35,3 | %48,1 | −10,8 |
Seben seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 3.998 | 3.447 | %86,2 | 3.384 | 63 |
Seben mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alpagut Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 | %26,4 | %90,0 | 80 |
| Bakırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %22,2 | %104,3 | 47 |
| Bozyer Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 | %21,2 | %86,8 | 38 |
| Çarşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 | %43,3 | %82,9 | 1.721 |
| Çeltikderesi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 | %21,9 | %85,2 | 162 |
| Dedeler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 | %50,0 | %98,1 | 53 |
| Değirmenkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 | %31,1 | %97,8 | 46 |
| Dereboyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 | %29,2 | %82,4 | 85 |
| Ekiciler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,5 | %54,5 | %100,0 | 22 |
| Gerenözü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %35,6 | %64,4 | %87,6 | 121 |
| Gökhaliller Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,5 | %40,5 | %95,5 | 44 |
| Güneyce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,1 | %25,9 | %84,6 | 104 |
| Haccağız Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %38,8 | %61,2 | %90,4 | 94 |
| Hoçaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 | %30,9 | %93,3 | 90 |
| Kabakköy | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 | %23,8 | %94,5 | 91 |
| Karaağaç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 | %8,8 | %82,9 | 41 |
| Kaşbıyıklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 | %46,2 | %75,7 | 70 |
| Kesenözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 | %25,8 | %89,9 | 69 |
| Keskinli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 | %44,9 | %94,5 | 73 |
| Kızık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 | %41,9 | %84,1 | 88 |
| Korucuk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %15,0 | %110,8 | 37 |
| Kozyaka Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 | %36,5 | %82,8 | 64 |
| Kuzgölcük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %33,3 | %92,1 | 76 |
| Musasofular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 | %34,0 | %89,4 | 113 |
| Nimetli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 | %46,2 | %80,6 | 67 |
| Solaklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 | %35,3 | %79,1 | 43 |
| Susuz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,4 | %32,6 | %91,0 | 145 |
| Tazılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 | %5,0 | %87,0 | 46 |
| Tepeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 | %21,7 | %86,6 | 97 |
| Yağma Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 | %27,8 | %93,1 | 58 |
| Yuva Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 | %17,6 | %82,3 | 113 |
İlgili sonuçlar