Gelibolu 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Gelibolu sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %64,7 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %35,3 ile ikinci; fark 29,5 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 16,6 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 29'unda Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Bolayır Köyü (%83,8); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Fındıklı Köyü (%78,0). Katılım %86,6 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gelibolu 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Gelibolu, Çanakkale, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Gelibolu | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19.296 | %64,7 | %58,1 | %48,1 | +16,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.511 | %35,3 | %41,9 | %51,9 | −16,6 |
Gelibolu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 111 | 34.846 | 30.169 | %86,6 | 29.807 | 362 |
Gelibolu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adilhan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,6 | %38,4 | %91,7 | 396 |
| Alaeddin Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 | %34,0 | %83,4 | 2.321 |
| Bayırköy | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 | %52,8 | %90,0 | 501 |
| Bayramiç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 | %32,4 | %87,7 | 522 |
| Bolayır Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 | %16,2 | %85,3 | 912 |
| Burhanlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,5 | %24,5 | %91,7 | 206 |
| Camiikebir Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,7 | %42,3 | %84,0 | 5.405 |
| Cevizli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %46,0 | %54,0 | %93,5 | 93 |
| Cumalı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 | %34,4 | %103,1 | 64 |
| Çokal Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,4 | %36,6 | %88,8 | 143 |
| Değirmendüzü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %31,6 | %68,4 | %82,4 | 323 |
| Demirtepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 | %27,7 | %95,0 | 201 |
| Evreşe-Çeşme Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 | %43,8 | %90,9 | 595 |
| Evreşe-Keşanoğlu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 | %43,9 | %90,0 | 269 |
| Evreşe-Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %23,2 | %76,8 | %96,8 | 712 |
| Fındıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %22,0 | %78,0 | %87,5 | 192 |
| Gazi Süleyman Paşa Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 | %35,4 | %86,0 | 6.916 |
| Güneyli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 | %32,2 | %90,2 | 696 |
| Hoca Hamza Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 | %21,1 | %88,4 | 2.081 |
| Ilgardere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 | %33,9 | %81,4 | 226 |
| Kalealtı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %26,5 | %73,5 | %97,5 | 118 |
| Karainebeyli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,4 | %31,6 | %88,6 | 272 |
| Kavakköy-Cumhuriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,0 | %17,0 | %89,4 | 311 |
| Kavakköy-Hürriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,6 | %22,4 | %94,2 | 364 |
| Kavaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 | %46,7 | %96,1 | 127 |
| Kocaçeşme Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 | %49,6 | %95,7 | 140 |
| Koruköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,4 | %26,6 | %86,1 | 267 |
| Ocaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 | %27,5 | %93,2 | 132 |
| Pazarlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 | %25,2 | %91,9 | 124 |
| Süleymaniye Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 | %23,2 | %85,6 | 320 |
| Sütlüce Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 | %43,8 | %88,2 | 450 |
| Şadıllı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,3 | %20,7 | %87,9 | 165 |
| Tayfurköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 | %45,6 | %94,3 | 383 |
| Yazıcızade Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,0 | %29,0 | %85,2 | 8.092 |
| Yeniköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,2 | %28,8 | %89,5 | 440 |
| Yülüce Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %39,3 | %60,7 | %84,5 | 367 |
İlgili sonuçlar