Şabanözü 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Şabanözü sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %71,1 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %28,9 ile ikinci; fark 42,3 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 19,2 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 19'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Bulduk Köyü (%97,1); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Özbek Köyü (%98,3). Katılım %89,7 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şabanözü 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Şabanözü, Çankırı, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Şabanözü | Çankırı | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.718 | %71,1 | %76,8 | %51,9 | +19,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.320 | %28,9 | %23,2 | %48,1 | −19,2 |
Şabanözü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 9.086 | 8.152 | %89,7 | 8.038 | 114 |
Şabanözü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bakırlı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 | %14,6 | %92,3 | 104 |
| Bulduk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %97,1 | %2,9 | %97,2 | 71 |
| Bulgurcu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %8,3 | %91,7 | %98,9 | 87 |
| Büyükyakalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 | %15,2 | %89,4 | 385 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %66,2 | %33,8 | %82,8 | 431 |
| Çapar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %8,2 | %91,8 | %100,0 | 49 |
| Çaparkayı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 | %25,8 | %86,9 | 175 |
| Çerçi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,2 | %5,8 | %95,9 | 74 |
| Göldağı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %9,3 | %90,7 | %104,9 | 41 |
| Gümerdiğin Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 | %34,1 | %89,0 | 944 |
| Gündoğmuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 | %3,9 | %98,9 | 184 |
| Gürpınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %11,7 | %90,4 | 553 |
| Kamışköy | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 | %7,5 | %92,5 | 265 |
| Karahacı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %4,0 | %96,0 | %97,7 | 129 |
| Karakoçaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,3 | %20,7 | %92,1 | 89 |
| Karamusa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 | %20,2 | %101,2 | 86 |
| Karaören Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 | %15,0 | %92,0 | 461 |
| Kutluşar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %3,6 | %96,4 | %100,0 | 56 |
| Küçükyakalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %14,3 | %93,1 | 274 |
| Mahmudiye Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 | %37,2 | %89,7 | 214 |
| Martköy | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %8,2 | %92,4 | 171 |
| Ödek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 | %6,0 | %93,8 | 144 |
| Özbek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %1,7 | %98,3 | %97,6 | 124 |
| Sağlık Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 | %31,4 | %87,4 | 1.286 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %30,2 | %87,7 | 2.689 |
İlgili sonuçlar