Aralık 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Aralık sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %60,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %39,9 ile ikinci; fark 20,3 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 12,0 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 18'inde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Hasanhan Köyü (%90,3); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Aşağıçiftlikköy (%72,8). Katılım %68,7 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aralık 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Aralık, Iğdır, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Aralık | Iğdır | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.717 | %60,1 | %66,8 | %48,1 | +12,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.789 | %39,9 | %33,2 | %51,9 | −12,0 |
Aralık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 50 | 14.092 | 9.683 | %68,7 | 9.506 | 177 |
Aralık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adetli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 | %21,9 | %66,7 | 96 |
| Aras Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,7 | %36,3 | %77,4 | 469 |
| Aşağıaratan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 | %26,5 | %74,2 | 492 |
| Aşağıçamurlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,9 | %26,1 | %67,2 | 534 |
| Aşağıçiftlikköy | Recep Tayyip Erdoğan | %27,2 | %72,8 | %84,8 | 237 |
| Aşağıtopraklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 | %25,2 | %64,5 | 242 |
| Babacan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 | %32,2 | %68,2 | 456 |
| Emince Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %32,0 | %68,0 | %77,2 | 619 |
| Gödekli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 | %51,0 | %62,7 | 1.508 |
| Hacıağa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %44,7 | %55,3 | %77,3 | 405 |
| Hasanhan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 | %9,7 | %63,5 | 1.402 |
| Karahacılı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 | %12,4 | %53,4 | 292 |
| Karasu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,1 | %49,9 | %78,1 | 480 |
| Karşıyaka Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 | %50,2 | %68,9 | 2.401 |
| Kıraçbağı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,7 | %16,3 | %71,8 | 234 |
| Köprüler Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 | %32,2 | %68,8 | 852 |
| Kulukent Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,1 | %19,9 | %47,6 | 353 |
| Ortaköy Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %28,4 | %71,6 | %87,6 | 267 |
| Ramazankent Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,8 | %23,2 | %76,4 | 284 |
| Saraçlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,8 | %36,2 | %64,1 | 301 |
| Tazeköy | Recep Tayyip Erdoğan | %46,3 | %53,7 | %82,8 | 116 |
| Yenidoğan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 | %26,2 | %57,8 | 258 |
| Yukarıaratan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %36,9 | %63,1 | %71,2 | 118 |
| Yukarıçamurlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,3 | %42,7 | %73,0 | 900 |
| Yukarıçiftlikköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 | %36,0 | %71,6 | 176 |
| Yukarıtopraklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 | %35,1 | %62,3 | 600 |
İlgili sonuçlar