Sütçüler 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Sütçüler sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %81,1 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %18,9 ile ikinci; fark 62,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 29,2 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Çukurca Köyü (%96,9); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Cami Mahallesi (%37,4). Katılım %86,4 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sütçüler 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Sütçüler, Isparta, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sütçüler | Isparta | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.657 | %81,1 | %57,7 | %51,9 | +29,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.321 | %18,9 | %42,3 | %48,1 | −29,2 |
Sütçüler seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 43 | 8.225 | 7.105 | %86,4 | 6.978 | 127 |
Sütçüler mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıyaylabel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 | %7,9 | %83,6 | 292 |
| Ayvalıpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,2 | %19,8 | %81,6 | 494 |
| Başkoz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,1 | %28,9 | %90,6 | 171 |
| Bekirağalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 | %13,6 | %85,7 | 77 |
| Belen Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %28,1 | %92,5 | 134 |
| Belence Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,6 | %8,4 | %99,2 | 366 |
| Beydili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %16,7 | %81,3 | 268 |
| Birlik Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 | %37,0 | %82,3 | 554 |
| Boğazköy | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 | %30,9 | %89,4 | 94 |
| Bucakdere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 | %3,8 | %95,6 | 113 |
| Cami Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 | %37,4 | %72,8 | 151 |
| Çandır Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 | %32,1 | %88,2 | 484 |
| Çobanisa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,6 | %4,4 | %90,1 | 466 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 | %3,1 | %103,2 | 31 |
| Darıbükü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 | %12,1 | %89,2 | 65 |
| Erenler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %69,3 | %30,7 | %72,9 | 336 |
| Güldallı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 | %8,8 | %92,1 | 76 |
| Gümü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 | %3,2 | %94,2 | 137 |
| Hacıahmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,0 | %27,0 | %86,0 | 121 |
| Hacıaliler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 | %16,7 | %100,0 | 97 |
| İbişler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 | %13,1 | %91,5 | 71 |
| İncedere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %9,7 | %85,6 | 160 |
| Karadiken Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 | %12,6 | %85,8 | 253 |
| Kasımlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 | %26,4 | %83,3 | 389 |
| Kesme Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 | %9,2 | %87,7 | 731 |
| Kuzca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %28,1 | %78,3 | 83 |
| Melikler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,1 | %16,9 | %92,2 | 64 |
| Müezzinler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 | %26,9 | %90,8 | 87 |
| Pınarköy | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 | %4,5 | %93,1 | 144 |
| Sağrak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 | %16,5 | %92,6 | 94 |
| Sarayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %89,7 | %10,3 | %92,1 | 63 |
| Sarımehmetler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 | %6,4 | %90,9 | 330 |
| Şeyhler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 | %17,0 | %89,4 | 180 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 | %36,0 | %100,0 | 75 |
| Yeşildere Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %17,9 | %90,3 | 62 |
| Yeşilyurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 | %23,1 | %83,7 | 557 |
| Yukarı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 | %36,7 | %75,5 | 355 |
İlgili sonuçlar