Ayrancı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Ayrancı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %62,5 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %37,5 ile ikinci; fark 25,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 10,6 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 22'sinde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Pınarkaya Köyü (%96,2); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Ambar Köyü (%63,5). Katılım %85,0 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ayrancı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Ayrancı, Karaman, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Ayrancı | Karaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.259 | %62,5 | %65,9 | %51,9 | +10,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.953 | %37,5 | %34,1 | %48,1 | −10,6 |
Ayrancı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 6.238 | 5.301 | %85,0 | 5.212 | 89 |
Ayrancı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağızboğaz Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,2 | %53,8 | %90,4 | 249 |
| Akpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 | %17,9 | %71,6 | 134 |
| Ambar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %36,5 | %63,5 | %79,9 | 383 |
| Berendi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 | %33,0 | %68,2 | 443 |
| Böğecik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,1 | %45,9 | %90,2 | 193 |
| Buğdaylı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 | %8,2 | %98,6 | 74 |
| Büyükkoraş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %16,2 | %86,2 | 87 |
| Çatköy | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 | %14,1 | %94,4 | 196 |
| Dede Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 | %47,1 | %81,3 | 752 |
| Divle Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %43,1 | %56,9 | %93,2 | 251 |
| Dokuzyol Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 | %35,0 | %84,8 | 256 |
| Hüyükburun Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %42,5 | %57,5 | %88,6 | 166 |
| Kaleköy | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 | %24,4 | %92,1 | 89 |
| Karaağaç Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 | %48,9 | %87,7 | 211 |
| Kavaközü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %22,2 | %94,7 | 152 |
| Kavuklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 | %47,4 | %77,5 | 102 |
| Kayaönü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 | %11,7 | %84,6 | 234 |
| Kıraman Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 | %40,3 | %83,2 | 548 |
| Küçükkoraş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 | %17,8 | %84,9 | 106 |
| Melikli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %84,5 | %15,5 | %90,5 | 158 |
| Musa Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 | %43,6 | %87,3 | 63 |
| Pınarkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,2 | %3,8 | %93,4 | 198 |
| Sarayköy | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 | %47,5 | %94,7 | 131 |
| Ulu Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %64,5 | %35,5 | %96,4 | 84 |
| Yarıkkuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 | %12,1 | %93,1 | 116 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 | %40,3 | %84,2 | 862 |
İlgili sonuçlar