Hasköy 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Hasköy sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %79,5 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %20,5 ile ikinci; fark 59,1 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 27,6 puan üstünde. 29 mahalle ve köy arasından 26'sında Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karakütük Köyü (%98,9); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Sarıbahçe Köyü (%75,8). Katılım %87,7 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 14 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Hasköy 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Hasköy, Muş, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Hasköy | Muş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.615 | %79,5 | %41,7 | %51,9 | +27,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.731 | %20,5 | %58,3 | %48,1 | −27,6 |
Hasköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 52 | 15.428 | 13.524 | %87,7 | 13.346 | 178 |
Hasköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %85,1 | %14,9 | %88,8 | 634 |
| Aşağıüçdam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,5 | %49,5 | %73,2 | 626 |
| Azıklı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 | %9,5 | %80,3 | 614 |
| Bahçelievler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %87,2 | %12,8 | %75,3 | 695 |
| Böğürdelen Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 | %17,1 | %94,6 | 74 |
| Büvetli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,1 | %32,9 | %87,5 | 344 |
| Dağdibi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 | %3,5 | %96,7 | 300 |
| Düzkışla-Bahçelievler Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %95,9 | %4,1 | %101,5 | 263 |
| Düzkışla-Kültür Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 | %10,0 | %96,6 | 465 |
| Düzkışla-Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 | %8,8 | %93,8 | 341 |
| Elmabulak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 | %30,5 | %99,8 | 581 |
| Eşmepınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,6 | %19,4 | %98,3 | 1.110 |
| Gökyazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %27,4 | %72,6 | %75,0 | 765 |
| Hürriyet Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 | %11,0 | %77,7 | 803 |
| İstiklal Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 | %16,1 | %92,6 | 1.018 |
| Karakütük Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,9 | %1,1 | %87,2 | 407 |
| Koçköy | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 | %13,2 | %75,3 | 275 |
| Koğuktaş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,2 | %40,8 | %78,0 | 205 |
| Kültür Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 | %13,9 | %85,6 | 1.261 |
| Ortanca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,3 | %42,7 | %111,9 | 67 |
| Otaç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %38,3 | %61,7 | %78,8 | 165 |
| Sarıbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %24,2 | %75,8 | %88,1 | 177 |
| Sayanlar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %16,2 | %89,8 | 1.127 |
| Sunay Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 | %6,2 | %93,8 | 1.072 |
| Umurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 | %25,5 | %91,9 | 357 |
| Vatan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 | %13,5 | %83,1 | 551 |
| Yarkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 | %7,2 | %91,1 | 246 |
| Yukarıüçdam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 | %47,9 | %63,8 | 229 |
| Zafer Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 | %28,7 | %98,0 | 656 |
İlgili sonuçlar