Pervari 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Pervari sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %60,2 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %39,8 ile ikinci; fark 20,4 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 8,3 puan üstünde. 42 mahalle ve köy arasından 30'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Karasungur Köyü (%98,8); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Sarıdam Köyü (%93,3). Katılım %80,3 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pervari 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Pervari, Siirt, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pervari | Siirt | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 7.818 | %60,2 | %44,6 | %51,9 | +8,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.166 | %39,8 | %55,4 | %48,1 | −8,3 |
Pervari seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 67 | 16.692 | 13.398 | %80,3 | 12.984 | 414 |
Pervari mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıbalcılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 | %8,7 | %75,8 | 33 |
| Aydın Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,6 | %47,4 | %76,8 | 2.775 |
| Ayvalıbağ Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 | %42,5 | %66,4 | 241 |
| Beğendik-Gazi Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %71,2 | %28,8 | %79,8 | 840 |
| Beğendik-Kale Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %41,9 | %58,1 | %74,5 | 341 |
| Belenoluk Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %18,2 | %81,8 | %86,3 | 444 |
| Bentköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %16,1 | %83,9 | %69,0 | 168 |
| Çatköy | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 | %36,4 | %72,4 | 156 |
| Çavuşlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,4 | %6,6 | %96,2 | 239 |
| Çobanören Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 | %33,3 | %87,0 | 299 |
| Çukurköy | Recep Tayyip Erdoğan | %97,9 | %2,1 | %101,4 | 140 |
| Doğanca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 | %30,6 | %63,4 | 101 |
| Doğanköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %24,3 | %75,7 | %72,5 | 1.350 |
| Dolusalkım Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 | %26,3 | %69,6 | 204 |
| Düğüncüler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %39,3 | %60,7 | %86,7 | 505 |
| Ekindüzü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %57,1 | %42,9 | %72,2 | 187 |
| Erkent Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %25,2 | %74,8 | %82,7 | 156 |
| Gökbudak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 | %47,8 | %74,3 | 631 |
| Gökçekoru Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %93,2 | %6,8 | %87,4 | 500 |
| Gölgeli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 | %9,5 | %94,2 | 137 |
| Güleçler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 | %14,3 | %73,5 | 612 |
| Gümüşören Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %22,3 | %77,7 | %70,8 | 260 |
| Karasungur Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %98,8 | %1,2 | %95,4 | 437 |
| Karşıkaya Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 | %19,3 | %77,4 | 217 |
| Keskin Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 | %47,3 | %76,0 | 179 |
| Kışlacık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %31,1 | %68,9 | %109,5 | 95 |
| Kocaçavuş Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 | %36,0 | %79,4 | 63 |
| Köprüçay Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 | %41,3 | %79,2 | 355 |
| Narsuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 | %5,6 | %84,9 | 172 |
| Ormandalı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 | %22,5 | %73,9 | 436 |
| Palamutlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,3 | %9,7 | %83,0 | 804 |
| Sarıdam Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %6,7 | %93,3 | %83,3 | 132 |
| Sarıyaprak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 | %36,4 | %228,4 | 141 |
| Söğütönü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %41,3 | %58,7 | %78,0 | 246 |
| Şakiran Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 | %42,1 | %79,6 | 1.210 |
| Taşdibek Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %88,2 | %11,8 | %73,0 | 359 |
| Tosuntarla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %89,3 | %10,7 | %82,6 | 92 |
| Tuzcular Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,8 | %31,2 | %73,3 | 303 |
| Üçoyuk Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 | %9,5 | %89,0 | 73 |
| Yapraktepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %42,7 | %57,3 | %88,7 | 398 |
| Yeniaydın Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %95,7 | %4,3 | %74,0 | 388 |
| Yukarıbalcılar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %31,4 | %68,6 | %78,4 | 273 |
İlgili sonuçlar