Erfelek 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Erfelek sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %60,5 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %39,5 ile ikinci; fark 21,0 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 8,6 puan üstünde. 49 mahalle ve köy arasından 41'inde Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Kazmasökü Köyü (%83,8); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Dağyeri Köyü (%70,2). Katılım %84,5 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Erfelek 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Erfelek, Sinop, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Erfelek | Sinop | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.323 | %60,5 | %61,8 | %51,9 | +8,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.478 | %39,5 | %38,2 | %48,1 | −8,6 |
Erfelek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 10.568 | 8.935 | %84,5 | 8.801 | 134 |
Erfelek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahmanpaşa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 | %35,6 | %84,1 | 113 |
| Ahmetmuhipdıranas Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %30,2 | %75,3 | 73 |
| Akçaçam Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %34,0 | %66,0 | %80,6 | 180 |
| Akçasöğüt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %32,7 | %87,4 | 119 |
| Avlağısökü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 | %21,9 | %74,6 | 142 |
| Aydınlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %42,1 | %57,9 | %87,2 | 109 |
| Balıfakı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,8 | %49,2 | %85,1 | 349 |
| Başaran Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 | %25,6 | %93,4 | 229 |
| Çayırköy | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 | %32,7 | %80,8 | 125 |
| Dağyeri Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %29,8 | %70,2 | %97,9 | 48 |
| Değirmencili Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 | %30,9 | %85,5 | 221 |
| Dereköy | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 | %30,2 | %81,0 | 248 |
| Emirhalil Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %50,7 | %49,3 | %80,0 | 95 |
| Gökçebel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,6 | %23,4 | %76,2 | 143 |
| Gümüşsuyu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 | %31,5 | %89,4 | 207 |
| Güven Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 | %30,0 | %82,6 | 86 |
| Hacılar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 | %26,1 | %85,2 | 162 |
| Hamidiye Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,9 | %54,1 | %92,6 | 122 |
| Hasandere Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 | %43,5 | %87,2 | 179 |
| Himmetoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 | %35,4 | %66,7 | 99 |
| Horzum Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 | %28,5 | %85,6 | 160 |
| Hürremşah Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 | %31,0 | %72,0 | 100 |
| İncirpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,4 | %16,6 | %91,4 | 350 |
| İnesökü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,0 | %42,0 | %91,1 | 90 |
| Kaldırayak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 | %18,4 | %80,7 | 109 |
| Karacaköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %44,7 | %55,3 | %89,9 | 158 |
| Kazmasökü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,8 | %16,2 | %86,6 | 179 |
| Kınık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %41,1 | %58,9 | %82,4 | 484 |
| Kızılcaelma Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %51,2 | %48,8 | %92,2 | 141 |
| Kızılcaot Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %68,1 | %31,9 | %89,6 | 135 |
| Kirazlık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 | %40,2 | %85,5 | 256 |
| Kurcalı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %38,2 | %61,8 | %84,1 | 182 |
| Merkez Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 | %48,0 | %82,8 | 2.406 |
| Mescitdüzü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 | %24,7 | %85,8 | 218 |
| Meydan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 | %23,3 | %77,7 | 94 |
| Ormantepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %69,2 | %30,8 | %73,6 | 144 |
| Salavat Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 | %47,7 | %90,0 | 170 |
| Salı Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 | %29,1 | %90,5 | 201 |
| Sarıboğa Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 | %28,1 | %88,1 | 109 |
| Selbeyi Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 | %33,2 | %87,2 | 227 |
| Soğucalı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %38,7 | %61,3 | %84,0 | 181 |
| Sorgun Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 | %40,9 | %91,2 | 102 |
| Şerefiye Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 | %37,9 | %77,8 | 230 |
| Tatlıca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 | %16,3 | %98,9 | 88 |
| Tekke Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %64,6 | %35,4 | %88,3 | 266 |
| Tombul Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 | %34,7 | %83,1 | 148 |
| Veysel Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 | %34,8 | %89,0 | 154 |
| Yeniçam Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 | %26,0 | %81,0 | 315 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 | %36,8 | %86,9 | 122 |
İlgili sonuçlar