Uludere 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Uludere sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %73,1 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %26,9 ile ikinci; fark 46,1 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 25,0 puan üstünde. 31 mahalle ve köy arasından 30'unda Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Bağlı Köyü (%93,5); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Hilal-Güneşli Mahallesi (%52,7). Katılım %72,9 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uludere 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Uludere, Şırnak, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Uludere | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14.127 | %73,1 | %76,3 | %48,1 | +25,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.211 | %26,9 | %23,7 | %51,9 | −25,0 |
Uludere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 85 | 27.123 | 19.780 | %72,9 | 19.338 | 442 |
Uludere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Andaç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,9 | %10,1 | %86,9 | 1.989 |
| Bağlı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,5 | %6,5 | %66,4 | 238 |
| Bağlıca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,6 | %26,4 | %68,5 | 511 |
| Ballı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 | %30,2 | %60,6 | 373 |
| Bulakbaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 | %46,0 | %80,8 | 813 |
| Dağdibi Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,8 | %33,2 | %87,7 | 667 |
| Gülyazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,7 | %21,3 | %73,5 | 2.518 |
| Gündoğdu Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 | %24,3 | %77,1 | 608 |
| Hilal-Güneşli Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %47,3 | %52,7 | %65,0 | 944 |
| Hilal-Şehan Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 | %39,3 | %65,1 | 395 |
| Hilal-Yıldız Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 | %35,0 | %55,2 | 694 |
| Işıkveren Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 | %43,3 | %50,6 | 180 |
| İnceler Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,7 | %39,3 | %58,3 | 587 |
| Kılaban Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 | %25,0 | %70,8 | 2.537 |
| Küçükçay Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 | %33,7 | %77,3 | 335 |
| Ortabağ Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,3 | %17,7 | %73,9 | 1.488 |
| Ortaköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 | %17,1 | %74,8 | 576 |
| Ortasu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 | %15,8 | %76,7 | 764 |
| Ödül Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 | %16,7 | %71,1 | 495 |
| Özelli Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 | %15,2 | %64,9 | 285 |
| Şenoba-Ayyıldız Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 | %37,0 | %81,6 | 588 |
| Şenoba-Başkaya Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,1 | %41,9 | %76,1 | 1.534 |
| Şenoba-Cumhuriyet Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 | %32,9 | %67,6 | 1.357 |
| Şenoba-Gazi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,4 | %40,6 | %81,3 | 766 |
| Taşdelen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 | %44,5 | %62,8 | 933 |
| Uzungeçit-Ayyıldız Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,3 | %31,7 | %80,1 | 366 |
| Uzungeçit-Pınarbaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 | %23,1 | %75,9 | 303 |
| Uzungeçit-Tanin Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 | %19,0 | %71,8 | 611 |
| Uzungeçit-Yenişehir Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,0 | %32,0 | %74,8 | 650 |
| Yemişli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 | %24,4 | %73,7 | 1.642 |
| Yeşilyova Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,7 | %11,3 | %67,6 | 1.376 |
İlgili sonuçlar