İmranlı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
İmranlı sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %64,2 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %35,8 ile ikinci; fark 28,3 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 16,1 puan üstünde. 104 mahalle ve köy arasından 84'ünde Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Karaçayır Köyü (%100,0); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Uyanık Köyü (%98,7). Katılım %86,6 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İmranlı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — İmranlı, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | İmranlı | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.272 | %64,2 | %26,9 | %48,1 | +16,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.828 | %35,8 | %73,1 | %51,9 | −16,1 |
İmranlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 106 | 5.946 | 5.151 | %86,6 | 5.100 | 51 |
İmranlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akkaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 | %12,5 | %88,9 | 18 |
| Alacahacı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 | %6,3 | %88,9 | 18 |
| Altınca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 | %15,0 | %105,3 | 19 |
| Ardıçalan Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %6,1 | %93,9 | %92,5 | 53 |
| Arık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 | %2,2 | %98,9 | 91 |
| Aşağıboğaz Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 | %12,9 | %91,2 | 34 |
| Aşağıçulha Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 | %5,1 | %97,5 | 40 |
| Aşağışeyhli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %30,8 | %69,2 | %92,9 | 14 |
| Atlıca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 | %10,0 | %95,2 | 21 |
| Avşar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 | %2,9 | %100,0 | 34 |
| Aydın Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 | %6,9 | %103,6 | 28 |
| Aydoğan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 | %2,4 | %105,1 | 39 |
| Bağyazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 | %7,1 | %87,5 | 16 |
| Bahadun Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 | %10,0 | %62,5 | 32 |
| Bahtiyar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %24,2 | %75,8 | %75,0 | 44 |
| Bardaklı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 | %8,3 | %100,0 | 12 |
| Başlıca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 | %5,0 | %105,3 | 19 |
| Becek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 | %9,1 | %81,5 | 27 |
| Beğendik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 | %2,8 | %94,7 | 38 |
| Boğanak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 | %2,2 | %97,8 | 46 |
| Boğazören Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 | %7,1 | %91,3 | 92 |
| Borular Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 | %3,4 | %93,5 | 62 |
| Bulgurluk Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 | %6,7 | %88,9 | 18 |
| Cerit Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 | %6,1 | %72,9 | 48 |
| Çalıyurt Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 | %8,3 | %97,3 | 37 |
| Çarşıbaşı Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %44,9 | %55,1 | %82,8 | 215 |
| Çukuryurt Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %14,9 | %85,1 | %100,0 | 48 |
| Dağyurdu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 | %1,6 | %86,3 | 73 |
| Darıseki Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 | %11,1 | %84,4 | 32 |
| Delice Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 | %2,4 | %85,7 | 98 |
| Demirtaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 | %8,1 | %84,1 | 44 |
| Dereköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 | %3,6 | %87,5 | 32 |
| Doğançal Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 | %12,0 | %113,6 | 22 |
| Durcan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %10,8 | %89,2 | %84,5 | 168 |
| Ekincik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 | %6,7 | %88,2 | 17 |
| Eskidere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 | %43,8 | %94,1 | 34 |
| Eskikapumahmut Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 | %9,1 | %88,0 | 25 |
| Eskikeşlik Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 | %3,4 | %95,2 | 62 |
| Gelenli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 | %19,0 | %100,0 | 21 |
| Gelintarla Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %5,6 | %94,4 | %105,9 | 17 |
| Gökçebel Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 | %6,8 | %91,7 | 48 |
| Gökdere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 | %16,7 | %80,0 | 15 |
| Görünmezkale Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 | %6,7 | %100,0 | 15 |
| Güven Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %7,1 | %92,9 | %82,4 | 17 |
| Haliller Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 | %15,8 | %63,3 | 30 |
| Kapukaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 | %1,0 | %87,5 | 120 |
| Kapumahmut Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 | %3,6 | %85,3 | 34 |
| Karaboğaz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %5,4 | %94,6 | %87,1 | 85 |
| Karacahisar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 | %5,0 | %95,2 | 42 |
| Karacaören Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 | %2,5 | %92,0 | 87 |
| Karaçayır Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %90,5 | 21 |
| Karahüseyin Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 | %5,0 | %76,9 | 26 |
| Karapınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %19,4 | %80,6 | %91,2 | 34 |
| Karataş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 | %0,0 | %85,5 | 62 |
| Karatekin Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %30,7 | %69,3 | %78,0 | 245 |
| Karlık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 | %10,7 | %100,0 | 28 |
| Karşıyaka Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 | %41,4 | %77,2 | 676 |
| Kasaplar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 | %10,0 | %88,9 | 45 |
| Kavalcık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 | %6,7 | %115,4 | 13 |
| Kemreli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 | %10,0 | %111,1 | 18 |
| Kerimoğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 | %7,7 | %76,5 | 17 |
| Kevenli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 | %5,0 | %90,9 | 22 |
| Kılıçköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 | %1,6 | %91,3 | 69 |
| Kılıçlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 | %3,7 | %108,0 | 25 |
| Kızılırmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %43,5 | %56,5 | %76,5 | 578 |
| Kızılmezraa Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 | %9,1 | %95,7 | 23 |
| Kızıltepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 | %4,5 | %88,2 | 51 |
| Koçgediği Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 | %5,3 | %86,4 | 22 |
| Koruköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 | %6,7 | %93,8 | 32 |
| Koyunkaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 | %4,2 | %96,0 | 50 |
| Körabbas Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 | %5,6 | %90,0 | 20 |
| Kuzköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 | %14,3 | %95,5 | 22 |
| Madenköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 | %2,9 | %89,6 | 115 |
| Ortakdaracık Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 | %2,9 | %100,0 | 35 |
| Ortaköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 | %2,4 | %93,5 | 46 |
| Piredede Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 | %42,9 | %77,8 | 18 |
| Refik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %15,4 | %84,6 | %81,3 | 16 |
| Sandal Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 | %8,7 | %88,5 | 26 |
| Sinek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 | %4,2 | %86,2 | 29 |
| Söğütlü Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 | %7,1 | %100,0 | 14 |
| Taşdelen Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 | %12,5 | %84,2 | 19 |
| Taşlıca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 | %15,8 | %90,9 | 22 |
| Toklucak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 | %17,6 | %106,3 | 16 |
| Toptaş Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 | %10,5 | %100,0 | 19 |
| Tuzözü Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %5,0 | %95,0 | %69,0 | 29 |
| Türkkeşlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %2,2 | %97,8 | %85,4 | 268 |
| Türkyenice Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 | %9,1 | %100,0 | 11 |
| Uyanık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %1,3 | %98,7 | %87,5 | 88 |
| Uzuntemür Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 | %7,7 | %83,9 | 31 |
| Valituncel Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %32,8 | %67,2 | %85,8 | 232 |
| Yakayeri Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 | %12,5 | %80,0 | 10 |
| Yaylacık Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,9 | %17,1 | %116,7 | 30 |
| Yazıkavak Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 | %7,7 | %86,7 | 30 |
| Yazılı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 | %5,3 | %100,0 | 19 |
| Yeni Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %13,2 | %86,8 | %106,3 | 64 |
| Yenidoğan Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %9,1 | %90,9 | %90,7 | 97 |
| Yenikent Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 | %14,3 | %61,5 | 13 |
| Yeniköy | Recep Tayyip Erdoğan | %7,1 | %92,9 | %70,0 | 20 |
| Yoncabayırı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 | %1,6 | %88,7 | 71 |
| Yozyatağı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 | %4,0 | %108,7 | 23 |
| Yukarıboğaz Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 | %4,8 | %91,3 | 23 |
| Yukarıçulha Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 | %5,7 | %92,1 | 38 |
| Yünören Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 | %5,6 | %97,3 | 37 |
| Yürektaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 | %2,9 | %91,9 | 37 |
İlgili sonuçlar