Pertek 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Pertek sonuçlarında Kemal Kılıçdaroğlu %76,6 ile birinci, Recep Tayyip Erdoğan %23,4 ile ikinci; fark 53,2 puan. Kemal Kılıçdaroğlu burada Türkiye ortalamasının (%48,1) 28,5 puan üstünde. 36 mahalle ve köy arasından 30'unda Kemal Kılıçdaroğlu önde. Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Yeniköy (%98,5); Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Ayazpınar Köyü (%93,5). Katılım %88,2 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pertek 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Pertek, Tunceli, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Pertek | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.873 | %76,6 | %82,8 | %48,1 | +28,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.796 | %23,4 | %17,2 | %51,9 | −28,5 |
Pertek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 8.759 | 7.727 | %88,2 | 7.669 | 58 |
Pertek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Kemal Kılıçdaroğlu | Recep Tayyip Erdoğan | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akdemir Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,4 | %12,6 | %98,8 | 170 |
| Ardıç Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 | %12,1 | %103,3 | 121 |
| Aşağıgülbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 | %4,2 | %96,0 | 100 |
| Ayazpınar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %6,5 | %93,5 | %85,5 | 165 |
| Ballıdut Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,4 | %17,6 | %109,4 | 32 |
| Beydamı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 | %4,3 | %99,0 | 96 |
| Bulgurtepe Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %28,6 | %71,4 | %91,7 | 48 |
| Camikebir Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 | %43,3 | %85,7 | 238 |
| Çakırbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 | %13,0 | %100,9 | 107 |
| Çukurca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %9,5 | %90,5 | %68,8 | 109 |
| Demirsaban Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 | %6,8 | %97,3 | 75 |
| Dere Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,7 | %26,3 | %101,3 | 75 |
| Derebaşı Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,6 | %39,4 | %86,1 | 194 |
| Dereli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %49,4 | %50,6 | %89,0 | 91 |
| Dorutay Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 | %8,1 | %99,5 | 188 |
| Elmakaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 | %3,6 | %95,4 | 173 |
| Geçityaka Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,3 | %9,7 | %105,9 | 118 |
| Gövdeli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 | %12,5 | %106,7 | 15 |
| Günboğazı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 | %14,8 | %97,4 | 230 |
| İstiklal Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,0 | %23,0 | %83,1 | 3.279 |
| Kacarlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 | %2,5 | %94,0 | 168 |
| Kaledibi Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,5 | %33,5 | %80,4 | 495 |
| Koçpınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 | %23,8 | %85,2 | 237 |
| Kolankaya Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 | %15,2 | %121,4 | 28 |
| Konaklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %10,4 | %89,6 | %80,1 | 156 |
| Korluca Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 | %18,5 | %77,8 | 36 |
| Mercimek Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 | %5,7 | %100,0 | 105 |
| Pınarlar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 | %3,0 | %92,0 | 586 |
| Sağman Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %11,7 | %88,3 | %83,6 | 134 |
| Soğukpınar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,1 | %26,9 | %86,1 | 639 |
| Söğütlütepe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 | %5,2 | %95,1 | 61 |
| Tozkoparan Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 | %5,6 | %96,2 | 131 |
| Ulupınar Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,1 | %3,9 | %92,1 | 140 |
| Yeniköy | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 | %1,5 | %103,1 | 131 |
| Yukarıgülbahçe Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,6 | %9,4 | %115,2 | 46 |
| Yukarıyakabaşı Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 | %4,5 | %104,8 | 42 |
İlgili sonuçlar