Sivaslı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları
Sivaslı sonuçlarında Recep Tayyip Erdoğan %51,4 ile birinci, Kemal Kılıçdaroğlu %48,6 ile ikinci; fark 2,8 puan. Recep Tayyip Erdoğan burada Türkiye ortalamasının (%51,9) 0,5 puan altında. 30 mahalle ve köy arasından 19'unda Recep Tayyip Erdoğan önde. Recep Tayyip Erdoğan en güçlü Özbeyli Köyü (%81,6); Kemal Kılıçdaroğlu en güçlü Hanoğlu Köyü (%66,7). Katılım %88,3 (Türkiye %85,6).
Son güncelleme: 13 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Sivaslı 2023 Cumhurbaşkanlığı 2. Tur sonuçları — Sivaslı, Uşak, Türkiye karşılaştırması| Aday | Oy | Sivaslı | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.907 | %51,4 | %51,0 | %51,9 | −0,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6.531 | %48,6 | %49,0 | %48,1 | +0,5 |
Sivaslı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 54 | 15.545 | 13.734 | %88,3 | 13.438 | 296 |
Sivaslı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Recep Tayyip Erdoğan | Kemal Kılıçdaroğlu | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçbeyli Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %34,1 | %65,9 | %83,8 | 735 |
| Akarca Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 | %39,7 | %97,1 | 70 |
| Akıncılar Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,8 | %52,2 | %91,3 | 1.648 |
| Atatürk Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %39,6 | %60,4 | %87,7 | 921 |
| Azizler Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 | %19,2 | %92,2 | 230 |
| Budaklar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 | %48,0 | %94,1 | 372 |
| Cinoğlu Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 | %33,7 | %94,3 | 333 |
| Eldeniz Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %41,8 | %89,7 | 757 |
| Erice Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %35,4 | %64,6 | %90,9 | 296 |
| Evrenli Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %41,1 | %58,9 | %88,6 | 1.503 |
| Gölbahçe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %42,6 | %57,4 | %87,7 | 609 |
| Hacim Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %38,1 | %61,9 | %88,0 | 191 |
| Hanoğlu Köyü | Kemal Kılıçdaroğlu | %33,3 | %66,7 | %94,0 | 167 |
| Karaboyalık Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 | %45,7 | %90,4 | 188 |
| Ketenlik Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 | %41,8 | %88,0 | 249 |
| Konak Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %34,1 | %65,9 | %89,9 | 776 |
| Kökez Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 | %37,0 | %89,4 | 235 |
| Özbeyli Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 | %18,4 | %92,6 | 95 |
| Pınarbaşı-Fatih Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %44,9 | %55,1 | %89,6 | 829 |
| Pınarbaşı-Pınar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 | %43,3 | %87,4 | 712 |
| Salmanlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 | %24,8 | %94,5 | 165 |
| Samatlar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %59,0 | %41,0 | %89,0 | 245 |
| Sazak Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 | %45,1 | %95,1 | 122 |
| Selçikler-Gülbey Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 | %40,2 | %90,4 | 719 |
| Selçikler-Yıldıztepe Mahallesi | Kemal Kılıçdaroğlu | %46,1 | %53,9 | %88,1 | 629 |
| Tatar-Atatürk Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 | %48,0 | %72,1 | 527 |
| Tatar-Dedeballar Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %58,7 | %41,3 | %84,6 | 447 |
| Tatar-Fevzi Çakmak Mahallesi | Recep Tayyip Erdoğan | %57,7 | %42,3 | %70,6 | 510 |
| Yayalar Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 | %22,2 | %91,6 | 1.198 |
| Yenierice Köyü | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 | %34,9 | %95,5 | 67 |
İlgili sonuçlar