Aydınlar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Aydınlar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %44,3 ile birinci, CHP %34,2 ile ikinci; fark 10,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 11,3 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %8,1 (+3,5 puan). AK Parti oy oranında Seyhan ilçesindeki 96 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 24 sandık, 8.155 kayıtlı seçmen. Katılım %70,2 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Aydınlar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Aydınlar Mahallesi, Seyhan, Adana, Türkiye karşılaştırması
PartiOyAydınlar MahallesiSeyhanAdanaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.398%44,3%32,0%20,3%33,0+11,3
CHP1.850%34,2%41,6%41,7%35,8−1,6
İYİ Parti436%8,1%6,7%7,2%4,6+3,5
DEM Parti272%5,0%12,7%6,3%5,4−0,4
Yeniden Refah122%2,3%1,5%2,8%6,8−4,5
Zafer Partisi111%2,1%1,8%1,7%1,9+0,2
Saadet50%0,9%0,6%0,7%1,2−0,3
DEVA Partisi42%0,8%0,3%0,3%0,4+0,4
Büyük Birlik35%0,6%0,5%2,3%1,2−0,6
HÜDA PAR23%0,4%0,8%0,8%0,6−0,2
Memleket20%0,4%0,3%0,1%0,2+0,1
BTP10%0,2%0,3%0,3%0,3−0,1
TİP8%0,1%0,3%0,1%0,4−0,3
Vatan Partisi6%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
DSP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Ocak6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Bağımsızlar4%0,1%0,1%1,2%0,9−0,9
TKP4%0,1%0,2%0,2%0,3−0,2
DP2%0,0%0,1%0,1%0,4−0,3
AB Parti2%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,0
Aydınlar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.1555.725%70,25.408317

Seyhan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler