Mimar Sinan Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Mimar Sinan Mahallesi sonuçlarında CHP %43,1 ile birinci, AK Parti %35,4 ile ikinci; fark 7,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 7,3 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,7 (+10,9 puan). CHP oy oranında Gölbaşı ilçesindeki 9 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 21 sandık, 6.794 kayıtlı seçmen. Katılım %81,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Mimar Sinan Mahallesi | Gölbaşı | Adıyaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 2.246 | %43,1 | %40,3 | %33,6 | %35,8 | +7,3 |
| AK Parti | 1.846 | %35,4 | %35,6 | %32,6 | %33,0 | +2,4 |
| Yeniden Refah | 923 | %17,7 | %21,1 | %12,4 | %6,8 | +10,9 |
| Bağımsızlar | 54 | %1,0 | %0,6 | %0,8 | %0,9 | +0,1 |
| MHP | 53 | %1,0 | %0,8 | %2,0 | %6,0 | −4,9 |
| BTP | 32 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,3 |
| DEM Parti | 25 | %0,5 | %0,3 | %3,7 | %5,4 | −4,9 |
| Saadet | 16 | %0,3 | %0,5 | %4,8 | %1,2 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,2 | %0,2 | %3,9 | %0,6 | −0,4 |
| DEVA Partisi | 7 | %0,1 | %0,1 | %1,4 | %0,4 | −0,2 |
| HKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,3 | %0,1 | −0,0 |
| Milli Yol | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 21 | 6.794 | 5.515 | %81,2 | 5.214 | 301 |
Gölbaşı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Mimar Sinan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Gölbaşı sonuçları
- Asfalt Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Hürriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Kurugeçit Mahallesi seçim sonuçları
- Yavuz Selim Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yenikent Mahallesi seçim sonuçları
- Adıyaman sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi