Uncalı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Uncalı Mahallesi sonuçlarında CHP %55,5 ile birinci, AK Parti %21,1 ile ikinci; fark 34,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 19,8 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,5 (+4,9 puan). CHP oy oranında Konyaaltı ilçesindeki 39 mahalle ve köy arasında 14'üncü sırada. 37 sandık, 12.770 kayıtlı seçmen. Katılım %76,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Uncalı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Uncalı Mahallesi, Konyaaltı, Antalya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyUncalı MahallesiKonyaaltıAntalyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP5.297%55,5%53,8%48,1%35,8+19,8
AK Parti2.010%21,1%25,4%27,5%33,0−12,0
İYİ Parti907%9,5%8,3%6,2%4,6+4,9
Zafer Partisi383%4,0%3,4%1,6%1,9+2,1
TİP290%3,0%2,7%0,4%0,4+2,6
Memleket230%2,4%2,0%0,1%0,2+2,2
DEM Parti156%1,6%1,6%2,8%5,4−3,8
Yeniden Refah60%0,6%0,7%1,3%6,8−6,2
TKP44%0,5%0,4%0,1%0,3+0,2
BTP40%0,4%0,4%0,3%0,3+0,1
Saadet31%0,3%0,3%0,5%1,2−0,9
DEVA Partisi25%0,3%0,2%0,2%0,4−0,1
Büyük Birlik23%0,2%0,2%0,9%1,2−1,0
HKP11%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
Vatan Partisi7%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Milli Yol6%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DSP5%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
AP5%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
HÜDA PAR4%0,0%0,1%0,2%0,6−0,6
EMEP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
AB Parti1%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Uncalı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3712.7709.751%76,49.537214

Konyaaltı ilçesindeki diğer mahalle ve köyler