Kurtuluş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Kurtuluş Mahallesi sonuçlarında CHP %48,2 ile birinci, MHP %29,7 ile ikinci; fark 18,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 12,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,7 (+23,7 puan). CHP oy oranında Efeler ilçesindeki 83 mahalle ve köy arasında 12'nci sırada. 24 sandık, 8.040 kayıtlı seçmen. Katılım %76,8 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Kurtuluş Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Kurtuluş Mahallesi, Efeler, Aydın, Türkiye karşılaştırması
PartiOyKurtuluş MahallesiEfelerAydınTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP2.852%48,2%42,1%46,6%35,8+12,4
MHP1.754%29,7%34,1%15,2%6,0+23,7
İYİ Parti911%15,4%13,9%9,5%4,6+10,8
Zafer Partisi122%2,1%2,0%1,2%1,9+0,2
DP63%1,1%0,7%1,0%0,4+0,7
DEM Parti49%0,8%3,4%2,6%5,4−4,6
Yeniden Refah33%0,6%1,1%0,9%6,8−6,2
ANAP31%0,5%0,5%0,1%0,0+0,5
Saadet20%0,3%0,5%0,4%1,2−0,9
DEVA Partisi16%0,3%0,3%0,1%0,4−0,1
HÜDA PAR15%0,3%0,4%0,2%0,6−0,3
BTP14%0,2%0,2%0,3%0,3−0,1
Millet11%0,2%0,3%0,1%0,1+0,1
DSP6%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
HKP5%0,1%0,2%0,1%0,0+0,0
Ocak5%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,1%0,7%0,9−0,9
Kurtuluş Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.0406.174%76,85.913261

Efeler ilçesindeki diğer mahalle ve köyler