Kemalpaşa Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kemalpaşa Mahallesi sonuçlarında CHP %47,0 ile birinci, MHP %26,4 ile ikinci; fark 20,6 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,2 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,4 (+20,4 puan). CHP oy oranında Gömeç ilçesindeki 13 mahalle ve köy arasında 5'inci sırada. 8 sandık, 2.781 kayıtlı seçmen. Katılım %81,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kemalpaşa Mahallesi | Gömeç | Balıkesir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 998 | %47,0 | %41,8 | %44,6 | %35,8 | +11,2 |
| MHP | 560 | %26,4 | %30,5 | %1,5 | %6,0 | +20,4 |
| İYİ Parti | 297 | %14,0 | %18,3 | %5,0 | %4,6 | +9,4 |
| DEM Parti | 146 | %6,9 | %3,7 | %0,6 | %5,4 | +1,4 |
| Büyük Birlik | 67 | %3,2 | %3,4 | %0,4 | %1,2 | +2,0 |
| Yeniden Refah | 16 | %0,8 | %0,8 | %3,1 | %6,8 | −6,0 |
| Zafer Partisi | 13 | %0,6 | %0,4 | %1,0 | %1,9 | −1,3 |
| TİP | 13 | %0,6 | %0,5 | %0,3 | %0,4 | +0,2 |
| BTP | 7 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DEVA Partisi | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 2.781 | 2.254 | %81,0 | 2.125 | 129 |
Gömeç ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Kemalpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Gömeç sonuçları
- Dursunlu Mahallesi seçim sonuçları
- Hacıhüseyinler Mahallesi seçim sonuçları
- Hacıoğlu Mahallesi seçim sonuçları
- Hacıosman Mahallesi seçim sonuçları
- Karaağaç Mahallesi seçim sonuçları
- Keremköy Mahallesi seçim sonuçları
- Kobaşlar Mahallesi seçim sonuçları
- Kumgedik Mahallesi seçim sonuçları
- Kuyualan Mahallesi seçim sonuçları
- Mithatpaşa Mahallesi seçim sonuçları
- Ulubeyler Mahallesi seçim sonuçları
- Yaya Mahallesi seçim sonuçları
- Balıkesir sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi