Huzur Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Huzur Mahallesi sonuçlarında DEM Parti %72,2 ile birinci, HÜDA PAR %13,3 ile ikinci; fark 58,8 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,4) 66,7 puan üstünde. HÜDA PAR Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %13,3 (+12,7 puan). DEM Parti oy oranında Batman Merkez ilçesindeki 45 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 14 sandık, 4.893 kayıtlı seçmen. Katılım %75,0 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Huzur Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Huzur Mahallesi, Batman Merkez, Batman, Türkiye karşılaştırması
PartiOyHuzur MahallesiBatman MerkezBatmanTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
DEM Parti2.425%72,2%64,5%56,7%5,4+66,7
HÜDA PAR448%13,3%15,7%13,8%0,6+12,7
AK Parti276%8,2%12,4%17,2%33,0−24,8
CHP43%1,3%1,8%3,4%35,8−34,5
Yeniden Refah34%1,0%1,5%3,7%6,8−5,8
Bağımsızlar27%0,8%0,6%0,6%0,9−0,1
Saadet17%0,5%0,6%2,1%1,2−0,7
İYİ Parti15%0,4%0,4%0,4%4,6−4,2
HAK-PAR15%0,4%0,3%0,2%0,0+0,4
DEVA Partisi14%0,4%0,6%0,5%0,4+0,1
BTP14%0,4%0,3%0,3%0,3+0,1
TKP8%0,2%0,3%0,2%0,3−0,0
DP8%0,2%0,2%0,2%0,4−0,1
Zafer Partisi4%0,1%0,4%0,4%1,9−1,8
Vatan Partisi4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,1
HKP3%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DSP2%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
YTP2%0,1%0,0%0,0%0,0+0,0
TKH1%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Millet1%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Huzur Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
144.8933.670%75,03.361309

Batman Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler