Yücebağ Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yücebağ Beldesi sonuçlarında AK Parti %45,7 ile birinci, Saadet %42,4 ile ikinci; fark 3,2 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 12,7 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %42,4 (+41,2 puan). 8 mahalle ve köy arasından 5'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yücebağ-Günlüce Mahallesi (%64,4); Saadet en güçlü Yücebağ-Barış Mahallesi (%66,2). Katılım %91,4 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yücebağ Beldesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yücebağ Beldesi, Batman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Yücebağ Beldesi | Batman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 943 | %45,7 | %17,2 | %33,0 | +12,7 |
| Saadet | 876 | %42,4 | %2,1 | %1,2 | +41,2 |
| Yeniden Refah | 218 | %10,6 | %3,7 | %6,8 | +3,8 |
| HÜDA PAR | 27 | %1,3 | %13,8 | %0,6 | +0,7 |
Yücebağ Beldesi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 10 | 2.415 | 2.207 | %91,4 | 2.064 | 143 |
Yücebağ Beldesi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | Saadet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Yücebağ-Aydınlık Mahallesi | Saadet | %34,2 | %62,8 | %93,7 | 585 |
| Yücebağ-Barış Mahallesi | Saadet | %29,3 | %66,2 | %93,7 | 252 |
| Yücebağ-Binekli Mahallesi | AK Parti | %60,2 | %25,6 | %88,8 | 161 |
| Yücebağ-Günlüce Mahallesi | AK Parti | %64,4 | %28,7 | %98,0 | 100 |
| Yücebağ-Karşıyaka Mahallesi | Saadet | %32,1 | %63,4 | %96,1 | 152 |
| Yücebağ-Koçkaya Mahallesi | AK Parti | %51,5 | %14,1 | %94,5 | 563 |
| Yücebağ-Tepe Mahallesi | AK Parti | %62,7 | %32,1 | %84,9 | 312 |
| Yücebağ-Yıldız Mahallesi | AK Parti | %49,6 | %47,3 | %82,4 | 290 |
İlgili sonuçlar