Elmasbahçeler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Elmasbahçeler Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,1 ile birinci, CHP %37,8 ile ikinci; fark 8,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 13,1 puan üstünde. AK Parti oy oranında Osmangazi ilçesindeki 136 mahalle ve köy arasında 36'ncı sırada. 21 sandık, 7.251 kayıtlı seçmen. Katılım %80,4 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Elmasbahçeler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Elmasbahçeler Mahallesi, Osmangazi, Bursa, Türkiye karşılaştırması
PartiOyElmasbahçeler MahallesiOsmangaziBursaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.567%46,1%37,8%35,5%33,0+13,1
CHP2.102%37,8%46,4%40,2%35,8+2,0
Yeniden Refah357%6,4%5,8%6,9%6,8−0,4
Zafer Partisi261%4,7%3,1%3,2%1,9+2,8
İYİ Parti112%2,0%2,0%4,7%4,6−2,6
Saadet68%1,2%1,3%2,8%1,2+0,0
Memleket20%0,4%0,3%0,3%0,2+0,1
BTP17%0,3%0,3%0,3%0,3+0,0
DEM Parti16%0,3%1,7%1,9%5,4−5,1
DP9%0,2%0,1%0,7%0,4−0,2
DEVA Partisi7%0,1%0,3%0,3%0,4−0,2
DSP7%0,1%0,2%0,2%0,1+0,0
Bağımsızlar6%0,1%0,1%0,3%0,9−0,8
HÜDA PAR4%0,1%0,3%0,3%0,6−0,5
Millet4%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
TKP4%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
HKP2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Elmasbahçeler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
217.2515.831%80,45.563268

Osmangazi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler