Kepez-Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kepez-Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında AK Parti %43,2 ile birinci, CHP %39,6 ile ikinci; fark 3,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 10,1 puan üstünde. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %39,6 (+3,8 puan). AK Parti oy oranında Kepez Beldesi ilçesindeki 3 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 39 sandık, 12.991 kayıtlı seçmen. Katılım %79,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kepez-Cumhuriyet Mahallesi | Kepez Beldesi | Çanakkale | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 4.314 | %43,2 | %36,7 | %31,3 | %33,0 | +10,1 |
| CHP | 3.959 | %39,6 | %43,1 | %42,8 | %35,8 | +3,8 |
| İYİ Parti | 827 | %8,3 | %10,5 | %17,1 | %4,6 | +3,7 |
| TİP | 235 | %2,4 | %3,0 | %0,4 | %0,4 | +1,9 |
| DEM Parti | 209 | %2,1 | %1,7 | %1,1 | %5,4 | −3,3 |
| Zafer Partisi | 172 | %1,7 | %2,2 | %1,0 | %1,9 | −0,2 |
| MHP | 96 | %1,0 | %0,9 | %3,6 | %6,0 | −5,0 |
| Yeniden Refah | 62 | %0,6 | %0,6 | %0,5 | %6,8 | −6,2 |
| TKP | 48 | %0,5 | %0,6 | %0,2 | %0,3 | +0,2 |
| BTP | 35 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | %0,3 | +0,1 |
| Saadet | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | %1,2 | −1,0 |
| Büyük Birlik | 11 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %1,2 | −1,1 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 39 | 12.991 | 10.280 | %79,1 | 9.994 | 286 |