Hacı Yusuflar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Hacı Yusuflar Mahallesi sonuçlarında CHP %43,4 ile birinci, AK Parti %28,3 ile ikinci; fark 15,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 7,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %22,0 (+16,0 puan). CHP oy oranında Akçakoca ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 9 sandık, 2.937 kayıtlı seçmen. Katılım %83,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Hacı Yusuflar Mahallesi | Akçakoca | Düzce | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 1.031 | %43,4 | %37,4 | %13,5 | %35,8 | +7,6 |
| AK Parti | 672 | %28,3 | %35,9 | %39,1 | %33,0 | −4,7 |
| MHP | 522 | %22,0 | %19,6 | %14,2 | %6,0 | +16,0 |
| İYİ Parti | 63 | %2,7 | %2,8 | %4,6 | %4,6 | −2,0 |
| Yeniden Refah | 38 | %1,6 | %2,1 | %23,4 | %6,8 | −5,2 |
| Zafer Partisi | 17 | %0,7 | %0,7 | %1,2 | %1,9 | −1,2 |
| Saadet | 12 | %0,5 | %0,6 | %1,3 | %1,2 | −0,7 |
| DEVA Partisi | 10 | %0,4 | %0,2 | %0,8 | %0,4 | +0,1 |
| DSP | 4 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,6 | −0,5 |
| Bağımsızlar | 2 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | %0,9 | −0,9 |
| BTP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| YTP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | 2.937 | 2.455 | %83,6 | 2.375 | 80 |
Akçakoca ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Hacı Yusuflar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Akçakoca sonuçları
- Ayazlı Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Orhangazi Mahallesi seçim sonuçları
- Osmaniye Mahallesi seçim sonuçları
- Yalı Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yukarı Mahallesi seçim sonuçları
- Düzce sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi