Yeni Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Yeni Mahallesi sonuçlarında CHP %52,8 ile birinci, AK Parti %40,8 ile ikinci; fark 11,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 17,0 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,8 (+7,8 puan). CHP oy oranında Havsa ilçesindeki 6 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 4 sandık, 1.160 kayıtlı seçmen. Katılım %86,6 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Yeni Mahallesi | Havsa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 504 | %52,8 | %55,7 | %46,3 | %35,8 | +17,0 |
| AK Parti | 390 | %40,8 | %39,1 | %40,2 | %33,0 | +7,8 |
| İYİ Parti | 18 | %1,9 | %2,5 | %8,3 | %4,6 | −2,7 |
| DP | 12 | %1,3 | %0,5 | %0,1 | %0,4 | +0,9 |
| Saadet | 11 | %1,2 | %0,9 | %0,3 | %1,2 | −0,0 |
| Zafer Partisi | 10 | %1,0 | %0,4 | %1,3 | %1,9 | −0,8 |
| BTP | 4 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | +0,1 |
| MHP | 3 | %0,3 | %0,4 | %1,3 | %6,0 | −5,6 |
| Yeniden Refah | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | %6,8 | −6,7 |
| HKP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 4 | 1.160 | 1.004 | %86,6 | 955 | 49 |