Mücahitler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Mücahitler Mahallesi sonuçlarında CHP %49,2 ile birinci, AK Parti %23,8 ile ikinci; fark 25,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 13,4 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,5 (+5,7 puan). CHP oy oranında Şehitkamil ilçesindeki 119 mahalle ve köy arasında 13'üncü sırada. 29 sandık, 9.977 kayıtlı seçmen. Katılım %67,2 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Mücahitler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Mücahitler Mahallesi, Şehitkamil, Gaziantep, Türkiye karşılaştırması
PartiOyMücahitler MahallesiŞehitkamilGaziantepTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP3.176%49,2%39,7%29,7%35,8+13,4
AK Parti1.538%23,8%26,0%38,5%33,0−9,2
Yeniden Refah805%12,5%15,4%15,4%6,8+5,7
Zafer Partisi200%3,1%1,8%1,9%1,9+1,2
DEM Parti160%2,5%6,0%4,8%5,4−2,9
Büyük Birlik119%1,8%2,1%1,0%1,2+0,6
İYİ Parti105%1,6%1,5%1,8%4,6−3,0
Saadet98%1,5%1,3%1,1%1,2+0,3
DEVA Partisi58%0,9%0,6%0,5%0,4+0,5
HÜDA PAR47%0,7%2,6%1,5%0,6+0,1
Bağımsızlar47%0,7%0,7%0,3%0,9−0,2
BTP25%0,4%0,5%0,3%0,3+0,1
Memleket15%0,2%0,3%0,2%0,2−0,0
DP15%0,2%0,2%0,2%0,4−0,1
Millet10%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
TİP9%0,1%0,1%0,2%0,4−0,3
ANAP8%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Abp8%0,1%0,2%0,1%0,0+0,1
TKP7%0,1%0,1%0,1%0,3−0,2
Vatan Partisi2%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Milli Yol2%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
AP2%0,0%0,1%0,0%0,0+0,0
DSP1%0,0%0,2%0,1%0,1−0,1
HKP1%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Mücahitler Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
299.9776.709%67,26.458251

Şehitkamil ilçesindeki diğer mahalle ve köyler