Cemil Meriç Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Cemil Meriç Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,8 ile birinci, CHP %35,7 ile ikinci; fark 11,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 13,8 puan üstünde. AK Parti oy oranında Ümraniye ilçesindeki 35 mahalle ve köy arasında 11'inci sırada. 47 sandık, 16.107 kayıtlı seçmen. Katılım %79,3 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Cemil Meriç Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Cemil Meriç Mahallesi, Ümraniye, İstanbul, Türkiye karşılaştırması
PartiOyCemil Meriç MahallesiÜmraniyeİstanbulTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti5.746%46,8%42,4%39,5%33,0+13,8
CHP4.384%35,7%40,2%46,9%35,8−0,1
Yeniden Refah1.034%8,4%7,8%3,4%6,8+1,6
Zafer Partisi348%2,8%3,6%2,7%1,9+0,9
DEM Parti299%2,4%2,2%1,5%5,4−3,0
Saadet174%1,4%1,1%0,9%1,2+0,2
İYİ Parti109%0,9%1,0%1,2%4,6−3,7
Memleket34%0,3%0,3%0,3%0,2+0,0
DEVA Partisi32%0,3%0,3%0,3%0,4−0,1
BTP18%0,1%0,2%0,2%0,3−0,1
TKP16%0,1%0,2%0,5%0,3−0,1
HÜDA PAR15%0,1%0,2%0,3%0,6−0,5
DP11%0,1%0,1%0,1%0,4−0,3
EMEP11%0,1%0,1%0,0%0,0+0,1
Vatan Partisi10%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
ANAP9%0,1%0,1%0,0%0,0+0,0
DSP8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Millet5%0,0%0,0%0,0%0,1−0,0
Milli Yol4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
HKP4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Ocak3%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,1%0,5%0,9−0,9
Cemil Meriç Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4716.10712.766%79,312.279487

Ümraniye ilçesindeki diğer mahalle ve köyler