Pınarbaşı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Pınarbaşı Mahallesi sonuçlarında CHP %38,8 ile birinci, AK Parti %31,5 ile ikinci; fark 7,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 3,0 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %12,5 (+11,5 puan). CHP oy oranında Elbistan ilçesindeki 93 mahalle ve köy arasında 55'inci sırada. 13 sandık, 4.274 kayıtlı seçmen. Katılım %70,8 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Pınarbaşı Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pınarbaşı Mahallesi, Elbistan, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması
PartiOyPınarbaşı MahallesiElbistanKahramanmaraşTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
CHP1.102%38,8%37,2%12,5%35,8+3,0
AK Parti894%31,5%34,7%37,6%33,0−1,6
Bağımsızlar355%12,5%11,6%1,4%0,9+11,5
Yeniden Refah293%10,3%10,0%35,1%6,8+3,5
İYİ Parti56%2,0%1,6%4,7%4,6−2,6
BTP37%1,3%1,2%0,5%0,3+1,0
Saadet29%1,0%0,9%1,0%1,2−0,2
Zafer Partisi23%0,8%0,7%1,4%1,9−1,1
Milli Yol15%0,5%0,4%0,3%0,0+0,5
DEVA Partisi10%0,4%0,4%0,5%0,4−0,0
TİP8%0,3%0,1%0,0%0,4−0,2
DEM Parti7%0,2%0,4%0,5%5,4−5,2
HÜDA PAR6%0,2%0,4%0,2%0,6−0,4
Memleket4%0,1%0,3%0,4%0,2−0,1
HKP2%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Pınarbaşı Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
134.2743.024%70,82.841183

Elbistan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler