Pazarcık 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Pazarcık sonuçlarında CHP %45,4 ile birinci, AK Parti %40,3 ile ikinci; fark 5,2 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 9,7 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,3 (+7,2 puan). 84 mahalle ve köy arasından 48'inde CHP önde. CHP en güçlü Akdemir Mahallesi (%98,8); AK Parti en güçlü Yumaklıcerit Cumhuriyet Mahallesi (%89,7). Katılım %79,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Pazarcık 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Pazarcık, Kahramanmaraş, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Pazarcık | Kahramanmaraş | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 15.990 | %45,4 | %12,5 | %35,8 | +9,7 |
| AK Parti | 14.173 | %40,3 | %37,6 | %33,0 | +7,2 |
| Yeniden Refah | 4.051 | %11,5 | %35,1 | %6,8 | +4,7 |
| İYİ Parti | 294 | %0,8 | %4,7 | %4,6 | −3,8 |
| Bağımsızlar | 289 | %0,8 | %1,4 | %0,9 | −0,1 |
| Zafer Partisi | 151 | %0,4 | %1,4 | %1,9 | −1,5 |
| BTP | 124 | %0,4 | %0,5 | %0,3 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 77 | %0,2 | %0,2 | %0,6 | −0,4 |
| Millet | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
Pazarcık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 183 | 47.742 | 37.736 | %79,0 | 35.187 | 2.549 |
Pazarcık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | AK Parti | %17,6 | %58,0 | %80,6 | 1.875 |
| Ahmet Bozdağ Mahallesi | AK Parti | %27,9 | %51,7 | %73,0 | 2.894 |
| Akcakoyunlu Mahallesi | AK Parti | %27,4 | %43,9 | %96,4 | 166 |
| Akçalar Mahallesi | CHP | %86,3 | %7,7 | %80,9 | 157 |
| Akdemir Mahallesi | CHP | %98,8 | %0,6 | %73,6 | 235 |
| Armutlu Mahallesi | CHP | %52,4 | %37,2 | %98,9 | 178 |
| Aşağımülk Mahallesi | AK Parti | %27,3 | %48,7 | %87,1 | 490 |
| Bağdınısağır Mahallesi | AK Parti | %22,0 | %51,8 | %85,0 | 2.216 |
| Beşçeşme Mahallesi | AK Parti | %14,3 | %67,0 | %94,0 | 603 |
| Bölükçam Mahallesi | CHP | %94,3 | %1,1 | %81,5 | 108 |
| Büyüknacar Fatih Mahallesi | AK Parti | %16,4 | %63,1 | %97,0 | 264 |
| Büyüknacar Kocadere Mahallesi | AK Parti | %9,8 | %75,3 | %97,9 | 288 |
| Büyüknacar Merkez Mahallesi | AK Parti | %10,7 | %50,4 | %93,2 | 518 |
| Cengiz Topel Mahallesi | CHP | %87,8 | %9,3 | %62,4 | 2.389 |
| Cimikanlı Mahallesi | CHP | %89,3 | %9,3 | %85,5 | 435 |
| Çamlıca Mahallesi | CHP | %97,3 | %2,7 | %91,6 | 83 |
| Çamlıtepe Mahallesi | CHP | %63,3 | %27,2 | %67,1 | 970 |
| Çiçek Mahallesi | CHP | %82,6 | %8,7 | %95,8 | 24 |
| Çiçekalanı Mahallesi | CHP | %96,1 | %1,3 | %84,7 | 98 |
| Çiğdemtepe Mahallesi | AK Parti | %10,4 | %70,9 | %97,2 | 649 |
| Çöçelli Mahallesi | CHP | %94,0 | %5,4 | %76,8 | 462 |
| Damlataş Mahallesi | CHP | %96,0 | %3,4 | %78,0 | 200 |
| Dedepaşa Mahallesi | CHP | %70,8 | %21,5 | %97,0 | 67 |
| Eğlen Mahallesi | CHP | %94,7 | %5,3 | %80,2 | 96 |
| Eğrice Mahallesi | AK Parti | %21,0 | %54,2 | %86,6 | 711 |
| Emiroğlu Mahallesi | CHP | %46,6 | %34,2 | %93,4 | 258 |
| Evri Pınarbaşı Mahallesi | CHP | %43,5 | %37,3 | %87,3 | 788 |
| Evri Taşbiçme Mahallesi | AK Parti | %30,3 | %53,5 | %89,8 | 677 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %88,1 | %7,9 | %59,5 | 1.974 |
| Ganidağıketiler Mahallesi | CHP | %47,3 | %39,5 | %75,8 | 207 |
| Göçer Mahallesi | CHP | %33,3 | %29,2 | %100,0 | 24 |
| Göynük Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %50,6 | %86,5 | 207 |
| Hanobası Mahallesi | CHP | %89,8 | %8,2 | %66,7 | 75 |
| Harmancık Mahallesi | AK Parti | %35,9 | %54,4 | %94,3 | 122 |
| Hasankoca Mahallesi | CHP | %74,5 | %12,8 | %88,9 | 54 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %72,1 | %22,1 | %74,5 | 443 |
| İncirli Mahallesi | CHP | %66,7 | %18,5 | %103,8 | 26 |
| Kadıncık Mahallesi | AK Parti | %20,4 | %55,9 | %93,2 | 177 |
| Karaağaç Mahallesi | CHP | %86,4 | %7,0 | %85,6 | 271 |
| Karabıyıklı Mahallesi | AK Parti | %30,5 | %43,8 | %74,9 | 179 |
| Karaçay Mahallesi | CHP | %67,4 | %24,4 | %63,2 | 144 |
| Karagöl Mahallesi | AK Parti | %9,3 | %76,4 | %90,5 | 765 |
| Karahüyük Mahallesi | AK Parti | %22,3 | %67,0 | %91,3 | 309 |
| Keleş Mahallesi | AK Parti | %30,0 | %38,2 | %86,8 | 152 |
| Kızkapanlı Mahallesi | CHP | %50,2 | %39,3 | %79,8 | 401 |
| Kizirli Mahallesi | CHP | %91,1 | %7,2 | %83,2 | 507 |
| Kuzeykent Mahallesi | AK Parti | %31,3 | %36,3 | %96,0 | 177 |
| Mehmet Emin Arıkoğlu Mahallesi | AK Parti | %21,2 | %57,1 | %83,2 | 2.363 |
| Memiş Özdal Mahallesi | CHP | %72,8 | %18,9 | %75,2 | 1.161 |
| Memişkahya Mahallesi | CHP | %93,5 | %2,6 | %58,3 | 132 |
| Menderes Mahallesi | AK Parti | %26,8 | %54,4 | %76,0 | 2.471 |
| Mezere Mahallesi | AK Parti | %16,5 | %68,4 | %91,0 | 468 |
| Musolar Mahallesi | CHP | %91,5 | %8,5 | %89,0 | 273 |
| Narlı Bahçelievler Mahallesi | CHP | %84,0 | %11,0 | %70,7 | 2.462 |
| Narlı Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %82,3 | %12,1 | %71,6 | 1.082 |
| Narlı İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %85,3 | %11,4 | %75,6 | 1.243 |
| Nefsidoğanlı Mahallesi | CHP | %88,7 | %6,1 | %78,7 | 328 |
| Osmandede Mahallesi | CHP | %89,2 | %6,9 | %76,9 | 134 |
| Ördekdede Mahallesi | CHP | %93,0 | %7,0 | %77,0 | 187 |
| Sadakalar Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %36,9 | %72,1 | 283 |
| Sakarkaya Mahallesi | AK Parti | %25,5 | %52,6 | %95,9 | 737 |
| Sallıuşağı Mahallesi | CHP | %91,9 | %5,9 | %80,7 | 233 |
| Salmanıpak Mahallesi | CHP | %93,9 | %3,5 | %84,2 | 139 |
| Salmanlı Mahallesi | AK Parti | %28,8 | %42,0 | %94,1 | 236 |
| Sarıerik Mahallesi | CHP | %87,5 | %10,7 | %74,0 | 77 |
| Sarıl Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %48,3 | %92,0 | 276 |
| Soku Milyanlı Mahallesi | CHP | %92,3 | %7,7 | %80,0 | 175 |
| Sultanlar Mahallesi | AK Parti | %18,6 | %45,9 | %95,6 | 365 |
| Şahintepe Mahallesi | CHP | %86,0 | %9,1 | %57,4 | 537 |
| Şehit Nurettin Ademoğlu Mahallesi | CHP | %45,4 | %40,4 | %65,5 | 2.429 |
| Taşdemir Mahallesi | AK Parti | %15,6 | %70,2 | %94,1 | 356 |
| Tetirlik Mahallesi | CHP | %90,9 | %6,6 | %59,8 | 724 |
| Tilkiler Mahallesi | CHP | %93,3 | %3,3 | %74,1 | 533 |
| Turunçlu Mahallesi | CHP | %86,6 | %11,9 | %81,2 | 85 |
| Ufacıklı Mahallesi | AK Parti | %8,5 | %75,6 | %97,7 | 943 |
| Ulubahçe Mahallesi | AK Parti | %8,7 | %54,5 | %94,4 | 549 |
| Yarbaşı Mahallesi | CHP | %77,8 | %22,2 | %90,0 | 30 |
| Yeşilkent Mahallesi | CHP | %56,8 | %31,8 | %67,1 | 73 |
| Yiğitler Mahallesi | AK Parti | %18,1 | %72,5 | %77,5 | 267 |
| Yolboyu Mahallesi | CHP | %82,1 | %10,4 | %84,0 | 81 |
| Yukarıhöcüklü Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %62,1 | %90,7 | 514 |
| Yukarımülk Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %53,0 | %95,9 | 267 |
| Yumaklıcerit Bağlar Mahallesi | AK Parti | %8,3 | %87,2 | %96,0 | 529 |
| Yumaklıcerit Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %6,7 | %89,7 | %90,4 | 887 |
İlgili sonuçlar