Karabük Merkez 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Karabük Merkez sonuçlarında AK Parti %33,7 ile birinci, MHP %26,3 ile ikinci; fark 7,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 0,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %26,3 (+20,3 puan). 28 mahalle ve köy arasından 23'ünde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Fatih Mahallesi (%51,8); MHP en güçlü Çerçiler Mahallesi (%31,2). Katılım %77,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karabük Merkez 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Karabük Merkez, Karabük, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karabük Merkez | Karabük | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 20.572 | %33,7 | %36,0 | %33,0 | +0,7 |
| MHP | 16.039 | %26,3 | %21,1 | %6,0 | +20,3 |
| Yeniden Refah | 13.919 | %22,8 | %15,1 | %6,8 | +16,0 |
| CHP | 6.770 | %11,1 | %20,9 | %35,8 | −24,7 |
| Saadet | 1.251 | %2,1 | %1,7 | %1,2 | +0,9 |
| Zafer Partisi | 1.074 | %1,8 | %1,4 | %1,9 | −0,1 |
| İYİ Parti | 710 | %1,2 | %2,4 | %4,6 | −3,4 |
| BTP | 188 | %0,3 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| DEM Parti | 129 | %0,2 | %0,1 | %5,4 | −5,2 |
| DSP | 76 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| AP | 68 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 53 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| TKH | 45 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| HKP | 41 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 33 | %0,1 | %0,4 | %0,9 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,0 | %0,0 | %0,6 | −0,6 |
| HAK-PAR | 26 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Karabük Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 252 | 82.395 | 64.063 | %77,8 | 61.022 | 3.041 |
Karabük Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| 100.yıl Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %22,8 | %67,2 | 7.273 |
| 5000 Evler 75.yıl Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %29,6 | %76,3 | 6.004 |
| 5000 Evler Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %30,0 | %76,1 | 5.777 |
| 5000 Evler Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %31,4 | %29,2 | %76,2 | 8.644 |
| Adatepe Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %28,5 | %82,2 | 456 |
| Atatürk Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %28,3 | %79,8 | 1.897 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | Yeniden Refah | %32,5 | %23,3 | %84,2 | 2.069 |
| Bayır Mahallesi | AK Parti | %36,4 | %26,0 | %79,8 | 1.276 |
| Belenköy Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %21,5 | %82,9 | 1.952 |
| Çerçiler Mahallesi | MHP | %27,4 | %31,2 | %92,8 | 361 |
| Ergenekon Mahallesi | AK Parti | %29,9 | %29,9 | %81,3 | 1.630 |
| Fatih Mahallesi | AK Parti | %51,8 | %20,3 | %86,6 | 1.136 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Yeniden Refah | %28,9 | %25,7 | %77,2 | 1.645 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %36,7 | %22,4 | %87,3 | 316 |
| Kapullu Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %25,0 | %82,1 | 2.419 |
| Karabük Mahallesi | Yeniden Refah | %33,3 | %22,0 | %81,2 | 3.499 |
| Kartaltepe Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %26,9 | %80,3 | 2.752 |
| Kayabaşı Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %23,9 | %78,3 | 4.542 |
| Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %30,7 | %25,0 | %78,6 | 3.531 |
| Merkez-Kılavuzlar Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %17,8 | %70,9 | 1.235 |
| Namık Kemal Mahallesi | AK Parti | %34,1 | %28,9 | %85,2 | 576 |
| Öğlebeli Mahallesi | AK Parti | %41,5 | %23,5 | %87,7 | 738 |
| Soğuksu Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %20,0 | %82,2 | 2.604 |
| Şirinevler Mahallesi | MHP | %25,5 | %29,4 | %78,2 | 7.919 |
| Üniversite Mahallesi | AK Parti | %33,6 | %23,0 | %70,4 | 1.270 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %26,3 | %83,3 | 1.380 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %29,8 | %25,9 | %86,1 | 1.075 |
| Yeşil Mahallesi | AK Parti | %37,6 | %27,4 | %76,8 | 8.419 |
İlgili sonuçlar