Ermenek 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ermenek sonuçlarında CHP %55,5 ile birinci, AK Parti %24,1 ile ikinci; fark 31,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 19,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %17,0 (+11,1 puan). 16 mahalle ve köy arasından 15'inde CHP önde. CHP en güçlü Keçipazar Mahallesi (%65,4); AK Parti en güçlü Karalar Mahallesi (%51,0). Katılım %84,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ermenek 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ermenek, Karaman, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ermenek | Karaman | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 3.555 | %55,5 | %20,7 | %35,8 | +19,7 |
| AK Parti | 1.545 | %24,1 | %26,4 | %33,0 | −8,9 |
| MHP | 1.091 | %17,0 | %43,8 | %6,0 | +11,1 |
| Yeniden Refah | 65 | %1,0 | %3,3 | %6,8 | −5,8 |
| İYİ Parti | 51 | %0,8 | %1,5 | %4,6 | −3,8 |
| Bağımsızlar | 32 | %0,5 | %1,3 | %0,9 | −0,4 |
| Saadet | 19 | %0,3 | %1,1 | %1,2 | −0,9 |
| Zafer Partisi | 16 | %0,2 | %1,0 | %1,9 | −1,6 |
| BTP | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 13 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,4 |
| Millet | 3 | %0,0 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| HKP | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Ermenek seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 35 | 8.013 | 6.730 | %84,0 | 6.407 | 323 |
Ermenek mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akcamescit Mahallesi | CHP | %46,8 | %19,4 | %120,3 | 59 |
| Başpınar Mahallesi | CHP | %62,0 | %17,7 | %89,0 | 91 |
| Çınarlısu Mahallesi | CHP | %53,4 | %29,5 | %88,6 | 368 |
| Değirmenlik Mahallesi | CHP | %51,9 | %22,2 | %83,6 | 823 |
| Güllük Mahallesi | CHP | %52,4 | %28,8 | %83,4 | 451 |
| Gülpazar Mahallesi | CHP | %48,4 | %24,2 | %106,2 | 65 |
| Karalar Mahallesi | AK Parti | %30,6 | %51,0 | %106,3 | 48 |
| Kebendibi Mahallesi | CHP | %38,1 | %27,0 | %103,1 | 65 |
| Keçipazar Mahallesi | CHP | %65,4 | %20,2 | %94,2 | 121 |
| Keşillik Mahallesi | CHP | %56,3 | %33,3 | %91,2 | 57 |
| Meydan Mahallesi | CHP | %58,7 | %20,6 | %84,3 | 1.348 |
| Orta Mahallesi | CHP | %55,6 | %19,3 | %84,7 | 235 |
| Sandıklı Mahallesi | CHP | %51,5 | %31,9 | %85,4 | 445 |
| Seyran Mahallesi | CHP | %57,4 | %23,6 | %79,4 | 2.390 |
| Susaklı Mahallesi | CHP | %54,9 | %26,9 | %85,3 | 810 |
| Taşbaşı Mahallesi | CHP | %56,7 | %20,6 | %83,4 | 637 |
İlgili sonuçlar