Köseli-Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Köseli-Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında DP %38,4 ile birinci, MHP %37,2 ile ikinci; fark 1,2 puan. DP burada Türkiye ortalamasının (%0,4) 38,0 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,2 (+31,2 puan). DP oy oranında Köseli Beldesi ilçesindeki 5 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 1 sandık, 283 kayıtlı seçmen. Katılım %91,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Köseli-Cumhuriyet Mahallesi | Köseli Beldesi | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DP | 96 | %38,4 | %37,9 | %0,7 | %0,4 | +38,0 |
| MHP | 93 | %37,2 | %33,8 | %6,8 | %6,0 | +31,2 |
| İYİ Parti | 19 | %7,6 | %10,3 | %3,9 | %4,6 | +3,0 |
| Yeniden Refah | 19 | %7,6 | %6,1 | %2,4 | %6,8 | +0,8 |
| Saadet | 10 | %4,0 | %6,8 | %0,7 | %1,2 | +2,8 |
| Büyük Birlik | 7 | %2,8 | %3,7 | %3,3 | %1,2 | +1,6 |
| CHP | 6 | %2,4 | %1,4 | %43,9 | %35,8 | −33,4 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 283 | 260 | %91,9 | 250 | 10 |
Köseli Beldesi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Köseli-Cumhuriyet Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Köseli Beldesi sonuçları
- Köseli-Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Köseli-Çiçek Mahallesi seçim sonuçları
- Köseli-Çiftlik Mahallesi seçim sonuçları
- Köseli-Devreceli Mahallesi seçim sonuçları
- Kırşehir sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi