Kurancılı-Cumhuriyet Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Kurancılı-Cumhuriyet Mahallesi sonuçlarında MHP %26,3 ile birinci, AK Parti %26,1 ile ikinci; fark 0,2 puan. MHP burada Türkiye ortalamasının (%6,0) 20,3 puan üstünde. Büyük Birlik Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,0 (+14,9 puan). MHP oy oranında Kurancılı Beldesi ilçesindeki 4 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 2 sandık, 686 kayıtlı seçmen. Katılım %85,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Kurancılı-Cumhuriyet Mahallesi | Kurancılı Beldesi | Kırşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| MHP | 149 | %26,3 | %27,6 | %6,8 | %6,0 | +20,3 |
| AK Parti | 148 | %26,1 | %18,8 | %35,8 | %33,0 | −6,9 |
| CHP | 118 | %20,8 | %20,4 | %43,9 | %35,8 | −15,0 |
| Büyük Birlik | 91 | %16,0 | %12,5 | %3,3 | %1,2 | +14,9 |
| Yeniden Refah | 31 | %5,5 | %13,8 | %2,4 | %6,8 | −1,3 |
| İYİ Parti | 28 | %4,9 | %6,4 | %3,9 | %4,6 | +0,3 |
| Saadet | 2 | %0,4 | %0,3 | %0,7 | %1,2 | −0,8 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | 686 | 583 | %85,0 | 567 | 16 |