İnönü Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
İnönü Mahallesi sonuçlarında CHP %46,8 ile birinci, AK Parti %24,2 ile ikinci; fark 22,7 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,4 (+16,8 puan). CHP oy oranında Çayırova ilçesindeki 9 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 23 sandık, 7.833 kayıtlı seçmen. Katılım %74,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | İnönü Mahallesi | Çayırova | Kocaeli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 2.605 | %46,8 | %21,5 | %28,4 | %35,8 | +11,0 |
| AK Parti | 1.344 | %24,2 | %36,3 | %39,1 | %33,0 | −8,9 |
| İYİ Parti | 1.190 | %21,4 | %33,2 | %8,2 | %4,6 | +16,8 |
| Yeniden Refah | 194 | %3,5 | %4,7 | %7,9 | %6,8 | −3,3 |
| Zafer Partisi | 80 | %1,4 | %1,9 | %2,9 | %1,9 | −0,5 |
| TİP | 49 | %0,9 | %0,6 | %3,7 | %0,4 | +0,4 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | %0,6 | −0,2 |
| DEVA Partisi | 18 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | %0,4 | −0,0 |
| TKP | 15 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| YTP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,2 |
| Bağımsızlar | 9 | %0,2 | %0,3 | %2,4 | %0,9 | −0,8 |
| BTP | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| DP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,4 | −0,3 |
| HKP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 23 | 7.833 | 5.852 | %74,7 | 5.565 | 287 |
Çayırova ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- İnönü Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Çayırova sonuçları
- Akse Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Çayırova Mahallesi seçim sonuçları
- Emek Mahallesi seçim sonuçları
- Özgürlük Mahallesi seçim sonuçları
- Şekerpınar Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Kocaeli sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi