Yaylapınar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Yaylapınar Mahallesi sonuçlarında AK Parti %51,6 ile birinci, Yeniden Refah %32,8 ile ikinci; fark 18,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 18,6 puan üstünde. Yeniden Refah Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %32,8 (+26,0 puan). AK Parti oy oranında Meram ilçesindeki 69 mahalle ve köy arasında 43'üncü sırada. 24 sandık, 8.105 kayıtlı seçmen. Katılım %71,5 (Türkiye %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Yaylapınar Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Yaylapınar Mahallesi, Meram, Konya, Türkiye karşılaştırması
PartiOyYaylapınar MahallesiMeramKonyaTürkiyeTürkiye'ye göre (puan)
AK Parti2.792%51,6%50,4%39,6%33,0+18,6
Yeniden Refah1.773%32,8%26,7%23,2%6,8+26,0
Büyük Birlik217%4,0%3,1%3,1%1,2+2,8
Saadet177%3,3%3,2%2,8%1,2+2,1
CHP168%3,1%8,1%14,6%35,8−32,7
Zafer Partisi121%2,2%4,3%3,1%1,9+0,3
İYİ Parti61%1,1%1,8%3,4%4,6−3,5
Memleket16%0,3%0,4%0,3%0,2+0,1
DEM Parti13%0,2%0,5%1,6%5,4−5,2
DEVA Partisi12%0,2%0,5%0,5%0,4−0,1
BTP12%0,2%0,2%0,3%0,3−0,1
Bağımsızlar10%0,2%0,1%1,1%0,9−0,8
HÜDA PAR9%0,2%0,3%0,3%0,6−0,4
ANAP7%0,1%0,1%0,1%0,0+0,1
Millet5%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Milli Yol3%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
DSP3%0,1%0,1%0,0%0,1−0,1
DP2%0,0%0,1%1,0%0,4−0,3
TKP2%0,0%0,1%0,1%0,3−0,2
TİP2%0,0%0,1%0,1%0,4−0,4
HKP1%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Yaylapınar Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
248.1055.797%71,55.406391

Meram ilçesindeki diğer mahalle ve köyler