Bala Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bala Mahallesi sonuçlarında Bağımsızlar %45,0 ile birinci, CHP %28,0 ile ikinci; fark 17,0 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%0,9) 44,0 puan üstünde. İYİ Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %18,3 (+13,7 puan). Bağımsızlar oy oranında Hacıbektaş ilçesindeki 3 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 5 sandık, 1.519 kayıtlı seçmen. Katılım %81,5 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Bala Mahallesi | Hacıbektaş | Nevşehir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bağımsızlar | 537 | %45,0 | %42,5 | %1,1 | %0,9 | +44,0 |
| CHP | 334 | %28,0 | %30,5 | %13,7 | %35,8 | −7,8 |
| İYİ Parti | 219 | %18,3 | %20,2 | %23,9 | %4,6 | +13,7 |
| AK Parti | 39 | %3,3 | %2,6 | %34,3 | %33,0 | −29,8 |
| TKP | 28 | %2,3 | %1,9 | %0,1 | %0,3 | +2,1 |
| BTP | 18 | %1,5 | %1,2 | %0,2 | %0,3 | +1,2 |
| Yeniden Refah | 6 | %0,5 | %0,3 | %1,3 | %6,8 | −6,3 |
| MHP | 5 | %0,4 | %0,3 | %23,9 | %6,0 | −5,5 |
| Saadet | 4 | %0,3 | %0,2 | %0,5 | %1,2 | −0,9 |
| HÜDA PAR | 3 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,3 |
| Zafer Partisi | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | %1,9 | −1,8 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 5 | 1.519 | 1.238 | %81,5 | 1.194 | 44 |