Ceylanpınar 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ceylanpınar sonuçlarında DEM Parti %46,5 ile birinci, AK Parti %43,1 ile ikinci; fark 3,4 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,4) 41,1 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %43,1 (+10,1 puan). 52 mahalle ve köy arasından 31'inde DEM Parti önde. DEM Parti en güçlü Boğalı Mahallesi (%94,7); AK Parti en güçlü Sufra Mahallesi (%98,0). Katılım %82,2 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ceylanpınar 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ceylanpınar, Şanlıurfa, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Ceylanpınar | Şanlıurfa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| DEM Parti | 18.926 | %46,5 | %24,4 | %5,4 | +41,1 |
| AK Parti | 17.540 | %43,1 | %35,3 | %33,0 | +10,1 |
| Yeniden Refah | 2.591 | %6,4 | %30,2 | %6,8 | −0,4 |
| HÜDA PAR | 745 | %1,8 | %1,8 | %0,6 | +1,2 |
| CHP | 266 | %0,7 | %1,7 | %35,8 | −35,1 |
| İYİ Parti | 149 | %0,4 | %0,7 | %4,6 | −4,2 |
| Zafer Partisi | 132 | %0,3 | %0,2 | %1,9 | −1,6 |
| Saadet | 109 | %0,3 | %0,9 | %1,2 | −0,9 |
| TKP | 107 | %0,3 | %0,0 | %0,3 | −0,0 |
| Büyük Birlik | 63 | %0,2 | %0,9 | %1,2 | −1,0 |
| BTP | 35 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Ceylanpınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 176 | 52.197 | 42.904 | %82,2 | 40.663 | 2.241 |
Ceylanpınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | DEM Parti | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 15 Temmuz Mahallesi | DEM Parti | %62,2 | %25,4 | %75,7 | 6.875 |
| Adnan Menderes Mahallesi | DEM Parti | %71,7 | %18,5 | %81,5 | 1.409 |
| Akbulut Mahallesi | DEM Parti | %57,5 | %32,6 | %87,6 | 379 |
| Aktepe Mahallesi | DEM Parti | %45,7 | %41,4 | %93,4 | 752 |
| Alaca Mahallesi | DEM Parti | %74,2 | %23,8 | %78,6 | 192 |
| Altınköy Mahallesi | DEM Parti | %60,7 | %35,9 | %94,9 | 157 |
| Aşağıdoruklu Mahallesi | AK Parti | %16,1 | %70,3 | %94,6 | 540 |
| Aşağıdurmuş Mahallesi | AK Parti | %1,5 | %85,8 | %85,0 | 601 |
| Aşağıkarataş Mahallesi | DEM Parti | %41,7 | %39,2 | %87,6 | 469 |
| Avcılı Mahallesi | DEM Parti | %59,9 | %33,4 | %80,6 | 521 |
| Aydın Mahallesi | DEM Parti | %91,2 | %7,8 | %81,1 | 127 |
| Aydoğdu Mahallesi | AK Parti | %2,3 | %92,8 | %90,5 | 610 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %42,6 | %48,9 | %80,1 | 3.724 |
| Boğalı Mahallesi | DEM Parti | %94,7 | %5,3 | %73,7 | 236 |
| Büyükçaylı Mahallesi | AK Parti | %0,7 | %95,3 | %89,3 | 1.150 |
| Büyükyenice Mahallesi | AK Parti | %22,8 | %70,6 | %90,6 | 821 |
| Büyükyıldız Mahallesi | AK Parti | %3,2 | %86,0 | %93,7 | 380 |
| Ceylan Mahallesi | AK Parti | %2,4 | %90,3 | %84,9 | 515 |
| Cumhuriyet Mahallesi | DEM Parti | %71,4 | %19,9 | %80,4 | 2.474 |
| Damlacık Mahallesi | DEM Parti | %55,5 | %37,9 | %89,8 | 579 |
| Dikili Mahallesi | AK Parti | %24,0 | %68,1 | %89,3 | 412 |
| Düzova Mahallesi | DEM Parti | %90,8 | %5,9 | %84,4 | 1.231 |
| Ensar Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %55,9 | %79,8 | 3.416 |
| Fatih Sultan Mehmet Mahallesi | DEM Parti | %47,9 | %40,5 | %82,1 | 1.969 |
| Gellegöç Mahallesi | AK Parti | %5,1 | %53,2 | %86,8 | 652 |
| Gültepe Mahallesi | DEM Parti | %93,9 | %6,1 | %83,5 | 158 |
| Gümüş Mahallesi | AK Parti | %20,2 | %57,5 | %90,9 | 615 |
| Han Mahallesi | DEM Parti | %65,9 | %27,0 | %85,6 | 250 |
| Işıklar Mahallesi | DEM Parti | %58,2 | %32,4 | %78,2 | 499 |
| Maden Mahallesi | AK Parti | %1,6 | %95,8 | %93,8 | 416 |
| Mehmet Akif Ersoy Mahallesi | DEM Parti | %75,6 | %19,2 | %81,6 | 1.131 |
| Mevlana Mahallesi | DEM Parti | %54,3 | %36,1 | %79,2 | 923 |
| Muratlı Mahallesi | AK Parti | %13,6 | %79,7 | %96,0 | 1.531 |
| Özbek Mahallesi | AK Parti | %11,9 | %70,8 | %79,6 | 1.027 |
| Saraççeşme Mahallesi | AK Parti | %47,7 | %48,0 | %84,2 | 967 |
| Selahaddin Eyyübi Mahallesi | DEM Parti | %76,3 | %14,9 | %79,8 | 2.036 |
| Seydo Atilla Mahallesi | DEM Parti | %53,2 | %37,8 | %79,1 | 2.270 |
| Sufra Mahallesi | AK Parti | %0,5 | %98,0 | %96,6 | 626 |
| Tekinler Mahallesi | DEM Parti | %86,0 | %9,3 | %84,2 | 184 |
| Turgut Özal Mahallesi | DEM Parti | %64,4 | %27,6 | %82,5 | 1.530 |
| Ulucami Mahallesi | DEM Parti | %52,5 | %32,0 | %76,0 | 1.340 |
| Yalçınkaya Mahallesi | DEM Parti | %90,8 | %5,6 | %94,2 | 485 |
| Yeniköy Mahallesi | DEM Parti | %67,4 | %21,0 | %78,1 | 183 |
| Yenişehir Mahallesi | AK Parti | %35,0 | %49,0 | %74,0 | 3.013 |
| Yeşiltepe Mahallesi | DEM Parti | %71,1 | %23,2 | %77,9 | 547 |
| Yoncalı Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %55,3 | %94,1 | 153 |
| Yukarıdoruklu Mahallesi | DEM Parti | %93,6 | %1,9 | %90,5 | 179 |
| Yukarıdurmuş Mahallesi | AK Parti | %7,6 | %67,2 | %97,2 | 799 |
| Yukarıesence Mahallesi | DEM Parti | %76,8 | %18,8 | %83,7 | 166 |
| Yukarıkarataş Mahallesi | AK Parti | %38,4 | %51,2 | %74,9 | 450 |
| Yukarıtaşlıdere Mahallesi | DEM Parti | %49,8 | %48,3 | %87,2 | 235 |
| Yüksektepe Mahallesi | DEM Parti | %85,7 | %7,0 | %83,6 | 293 |
İlgili sonuçlar