Barbaros Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Barbaros Mahallesi sonuçlarında DEM Parti %67,0 ile birinci, Gelecek Partisi %21,8 ile ikinci; fark 45,2 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,4) 61,6 puan üstünde. Gelecek Partisi Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,8 (+21,7 puan). DEM Parti oy oranında Silopi ilçesindeki 11 mahalle ve köy arasında 4'üncü sırada. 8 sandık, 2.802 kayıtlı seçmen. Katılım %77,9 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Barbaros Mahallesi | Silopi | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DEM Parti | 1.378 | %67,0 | %62,9 | %53,8 | %5,4 | +61,6 |
| Gelecek Partisi | 448 | %21,8 | %21,5 | %5,1 | %0,1 | +21,7 |
| AK Parti | 127 | %6,2 | %7,5 | %27,9 | %33,0 | −26,9 |
| CHP | 30 | %1,5 | %1,9 | %4,3 | %35,8 | −34,3 |
| HÜDA PAR | 30 | %1,5 | %2,0 | %2,1 | %0,6 | +0,9 |
| Yeniden Refah | 18 | %0,9 | %1,1 | %2,7 | %6,8 | −5,9 |
| Zafer Partisi | 13 | %0,6 | %1,0 | %0,9 | %1,9 | −1,3 |
| BTP | 6 | %0,3 | %0,4 | %0,5 | %0,3 | +0,0 |
| İYİ Parti | 4 | %0,2 | %0,4 | %0,6 | %4,6 | −4,4 |
| Bağımsızlar | 3 | %0,1 | %1,2 | %0,6 | %0,9 | −0,8 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 2.802 | 2.183 | %77,9 | 2.057 | 126 |
Silopi ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Barbaros Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Silopi sonuçları
- Başak Mahallesi seçim sonuçları
- Cudi Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Dicle Mahallesi seçim sonuçları
- Karşıyaka Mahallesi seçim sonuçları
- Nuh Mahallesi seçim sonuçları
- Ofis Mahallesi seçim sonuçları
- Şht. Harun Boy Mahallesi seçim sonuçları
- Yenişehir Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşiltepe Mahallesi seçim sonuçları
- Şırnak sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi