Dicle Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Dicle Mahallesi sonuçlarında AK Parti %46,8 ile birinci, DEM Parti %46,8 ile ikinci; fark 0,1 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%33,0) 13,8 puan üstünde. DEM Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %46,8 (+41,3 puan). AK Parti oy oranında Şırnak Merkez ilçesindeki 12 mahalle ve köy arasında 8'inci sırada. 13 sandık, 4.045 kayıtlı seçmen. Katılım %84,1 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Dicle Mahallesi | Şırnak Merkez | Şırnak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| AK Parti | 1.523 | %46,8 | %47,6 | %27,9 | %33,0 | +13,8 |
| DEM Parti | 1.521 | %46,8 | %41,0 | %53,8 | %5,4 | +41,3 |
| CHP | 64 | %2,0 | %4,0 | %4,3 | %35,8 | −33,8 |
| HÜDA PAR | 46 | %1,4 | %1,9 | %2,1 | %0,6 | +0,8 |
| Yeniden Refah | 45 | %1,4 | %3,3 | %2,7 | %6,8 | −5,4 |
| Bağımsızlar | 16 | %0,5 | %0,3 | %0,6 | %0,9 | −0,5 |
| BTP | 14 | %0,4 | %0,4 | %0,5 | %0,3 | +0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| TKH | 6 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| DEVA Partisi | 5 | %0,2 | %0,4 | %0,2 | %0,4 | −0,2 |
| Saadet | 4 | %0,1 | %0,4 | %0,3 | %1,2 | −1,1 |
| AP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 | 4.045 | 3.403 | %84,1 | 3.252 | 151 |
Şırnak Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Dicle Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Şırnak Merkez sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Aydınlıkevler Mahallesi seçim sonuçları
- Bahçelievler Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Gazi Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Gündoğdu Mahallesi seçim sonuçları
- İsmet Paşa Mahallesi seçim sonuçları
- Şehrinuh Mahallesi seçim sonuçları
- Vakıfkent Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Yeşilyurt Mahallesi seçim sonuçları
- Şırnak sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi