Moğultay Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Moğultay Mahallesi sonuçlarında DEM Parti %47,5 ile birinci, CHP %28,6 ile ikinci; fark 19,0 puan. DEM Parti burada Türkiye ortalamasının (%5,4) 42,1 puan üstünde. Bağımsızlar Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %10,8 (+9,8 puan). DEM Parti oy oranında Tunceli Merkez ilçesindeki 8 mahalle ve köy arasında 2'nci sırada. 6 sandık, 1.962 kayıtlı seçmen. Katılım %69,7 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Moğultay Mahallesi | Tunceli Merkez | Tunceli | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| DEM Parti | 614 | %47,5 | %40,2 | %22,9 | %5,4 | +42,1 |
| CHP | 369 | %28,6 | %33,3 | %33,8 | %35,8 | −7,2 |
| Bağımsızlar | 139 | %10,8 | %8,7 | %6,5 | %0,9 | +9,8 |
| AK Parti | 121 | %9,4 | %13,3 | %21,9 | %33,0 | −23,7 |
| BTP | 10 | %0,8 | %0,6 | %0,6 | %0,3 | +0,5 |
| TKP | 10 | %0,8 | %0,5 | %0,3 | %0,3 | +0,5 |
| DEVA Partisi | 9 | %0,7 | %0,4 | %0,3 | %0,4 | +0,3 |
| Zafer Partisi | 5 | %0,4 | %0,9 | %0,5 | %1,9 | −1,5 |
| Yeniden Refah | 4 | %0,3 | %0,6 | %0,6 | %6,8 | −6,5 |
| İYİ Parti | 4 | %0,3 | %0,7 | %0,5 | %4,6 | −4,3 |
| HÜDA PAR | 4 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | %0,6 | −0,3 |
| DSP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| AP | 1 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,1 |
| Vatan Partisi | 1 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | +0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 1.962 | 1.367 | %69,7 | 1.292 | 75 |
Tunceli Merkez ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Moğultay Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Tunceli Merkez sonuçları
- Aktuluk Mahallesi seçim sonuçları
- Alibaba Mahallesi seçim sonuçları
- Atatürk Mahallesi seçim sonuçları
- Cumhuriyet Mahallesi seçim sonuçları
- Esentepe Mahallesi seçim sonuçları
- İsmet İnönü Mahallesi seçim sonuçları
- Yeni Mahallesi seçim sonuçları
- Tunceli sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi