Şehitler Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Şehitler Mahallesi sonuçlarında Bağımsızlar %38,5 ile birinci, AK Parti %29,0 ile ikinci; fark 9,6 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%0,9) 37,6 puan üstünde. Bağımsızlar oy oranında Banaz ilçesindeki 6 mahalle ve köy arasında 3'üncü sırada. 8 sandık, 2.434 kayıtlı seçmen. Katılım %84,8 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Şehitler Mahallesi | Banaz | Uşak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bağımsızlar | 749 | %38,5 | %32,8 | %2,6 | %0,9 | +37,6 |
| AK Parti | 563 | %29,0 | %28,9 | %28,0 | %33,0 | −4,1 |
| CHP | 454 | %23,4 | %28,8 | %41,0 | %35,8 | −12,4 |
| MHP | 91 | %4,7 | %4,8 | %10,4 | %6,0 | −1,3 |
| Zafer Partisi | 29 | %1,5 | %1,4 | %0,6 | %1,9 | −0,4 |
| İYİ Parti | 20 | %1,0 | %0,8 | %13,3 | %4,6 | −3,6 |
| DEVA Partisi | 15 | %0,8 | %0,6 | %0,2 | %0,4 | +0,4 |
| Yeniden Refah | 10 | %0,5 | %0,7 | %1,5 | %6,8 | −6,3 |
| BTP | 8 | %0,4 | %0,7 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| Saadet | 3 | %0,2 | %0,4 | %0,6 | %1,2 | −1,0 |
| HÜDA PAR | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 2.434 | 2.064 | %84,8 | 1.944 | 120 |