Gökçebey 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Gökçebey sonuçlarında CHP %52,0 ile birinci, AK Parti %41,9 ile ikinci; fark 10,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 16,2 puan üstünde. AK Parti Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %41,9 (+8,8 puan). 7 mahalle ve köy arasından 5'inde CHP önde. CHP en güçlü Üçburgu Mahallesi (%61,0); AK Parti en güçlü Onmayıs Mahallesi (%54,6). Katılım %85,0 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gökçebey 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Gökçebey, Zonguldak, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Gökçebey | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 2.849 | %52,0 | %46,2 | %35,8 | +16,2 |
| AK Parti | 2.295 | %41,9 | %35,6 | %33,0 | +8,8 |
| MHP | 134 | %2,4 | %4,3 | %6,0 | −3,5 |
| İYİ Parti | 77 | %1,4 | %7,4 | %4,6 | −3,2 |
| Yeniden Refah | 60 | %1,1 | %2,6 | %6,8 | −5,7 |
| Zafer Partisi | 19 | %0,3 | %0,9 | %1,9 | −1,5 |
| Saadet | 16 | %0,3 | %1,5 | %1,2 | −0,9 |
| Millet | 12 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| HÜDA PAR | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
Gökçebey seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 22 | 6.898 | 5.865 | %85,0 | 5.480 | 385 |
Gökçebey mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çarşı Mahallesi | CHP | %57,6 | %35,6 | %88,0 | 692 |
| Çay Mahallesi | CHP | %52,0 | %42,8 | %80,4 | 1.334 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %53,5 | %39,2 | %85,7 | 1.329 |
| Merkez-Çukur Mahallesi | AK Parti | %43,7 | %49,0 | %85,6 | 554 |
| Onmayıs Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %54,6 | %84,6 | 429 |
| Üçburgu Mahallesi | CHP | %61,0 | %33,3 | %91,3 | 609 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %50,7 | %43,4 | %84,6 | 1.951 |
İlgili sonuçlar