Merkez Mahallesi 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Merkez Mahallesi sonuçlarında CHP %47,4 ile birinci, AK Parti %32,0 ile ikinci; fark 15,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%35,8) 11,6 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %9,1 (+3,1 puan). CHP oy oranında Kozlu ilçesindeki 9 mahalle ve köy arasında 6'ncı sırada. 29 sandık, 9.527 kayıtlı seçmen. Katılım %75,3 (Türkiye %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
| Parti | Oy | Merkez Mahallesi | Kozlu | Zonguldak | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|---|---|---|---|---|---|
| CHP | 3.253 | %47,4 | %51,1 | %46,2 | %35,8 | +11,6 |
| AK Parti | 2.197 | %32,0 | %32,0 | %35,6 | %33,0 | −1,0 |
| MHP | 622 | %9,1 | %6,0 | %4,3 | %6,0 | +3,1 |
| Yeniden Refah | 452 | %6,6 | %5,4 | %2,6 | %6,8 | −0,2 |
| İYİ Parti | 123 | %1,8 | %1,8 | %7,4 | %4,6 | −2,8 |
| Saadet | 89 | %1,3 | %1,3 | %1,5 | %1,2 | +0,1 |
| Zafer Partisi | 88 | %1,3 | %1,7 | %0,9 | %1,9 | −0,6 |
| BTP | 19 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| DP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,6 | −0,5 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 3 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|---|---|---|---|---|
| 29 | 9.527 | 7.178 | %75,3 | 6.866 | 312 |
Kozlu ilçesindeki diğer mahalle ve köyler
- Merkez Mahallesi 2024 Yerel Seçim Meclis sonuçları
- Kozlu sonuçları
- 19 Mayıs Mahallesi seçim sonuçları
- Esenköy Mahallesi seçim sonuçları
- Fatih Mahallesi seçim sonuçları
- Güney Mahallesi seçim sonuçları
- İhsaniye Mahallesi seçim sonuçları
- Kılıç Mahallesi seçim sonuçları
- Taşbaca Mahallesi seçim sonuçları
- Yahma Mahallesi seçim sonuçları
- Zonguldak sonuçları
- Türkiye geneli 2024 Belediye Başkanlığı Seçimi