İşçi Blokları Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

İşçi Blokları Mahallesi sonuçlarında CHP %80,1 ile birinci, AK Parti %13,1 ile ikinci; fark 67,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 38,1 puan üstünde. CHP oy oranında Çankaya ilçesindeki 123 mahalle ve köy arasında 48'inci sırada. 44 sandık, 14.622 kayıtlı seçmen. Katılım %80,5 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

İşçi Blokları Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — İşçi Blokları Mahallesi, Çankaya, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyİşçi Blokları MahallesiÇankayaAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP9.220%80,1%79,2%60,5%42,0+38,1
AK Parti1.512%13,1%14,8%31,7%36,4−23,3
Zafer Partisi220%1,9%1,9%1,5%1,9−0,0
DEM Parti183%1,6%1,0%0,8%5,1−3,5
Yeniden Refah129%1,1%1,1%3,1%6,1−5,0
İYİ Parti69%0,6%0,7%0,9%3,4−2,8
TKP41%0,4%0,3%0,1%0,1+0,2
Memleket27%0,2%0,2%0,2%0,2+0,0
Saadet25%0,2%0,2%0,4%1,0−0,8
DEVA Partisi22%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
YTP16%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
Vatan Partisi11%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
HAK-PAR8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
DSP6%0,1%0,0%0,1%0,1−0,1
ANAP5%0,0%0,0%0,1%0,0−0,0
Bağımsızlar5%0,0%0,0%0,0%0,2−0,1
AB Parti5%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH5%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
Millet1%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
İşçi Blokları Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4414.62211.775%80,511.510265

Çankaya ilçesindeki diğer mahalle ve köyler