Tunahan Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Tunahan Mahallesi sonuçlarında CHP %80,3 ile birinci, AK Parti %14,3 ile ikinci; fark 66,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 38,3 puan üstünde. CHP oy oranında Etimesgut ilçesindeki 38 mahalle ve köy arasında 1'inci sırada. 52 sandık, 18.099 kayıtlı seçmen. Katılım %82,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Tunahan Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Tunahan Mahallesi, Etimesgut, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyTunahan MahallesiEtimesgutAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP11.742%80,3%65,4%60,5%42,0+38,3
AK Parti2.088%14,3%27,1%31,7%36,4−22,2
Zafer Partisi280%1,9%1,8%1,5%1,9−0,0
Yeniden Refah167%1,1%2,7%3,1%6,1−5,0
İYİ Parti95%0,6%0,8%0,9%3,4−2,7
DEM Parti81%0,6%0,8%0,8%5,1−4,5
Saadet30%0,2%0,4%0,4%1,0−0,8
DEVA Partisi29%0,2%0,2%0,2%0,3−0,1
TKP25%0,2%0,1%0,1%0,1+0,0
Memleket22%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
HAK-PAR16%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
YTP13%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
ANAP12%0,1%0,1%0,1%0,0+0,0
Vatan Partisi8%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar8%0,1%0,0%0,0%0,2−0,1
TKH6%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
DSP3%0,0%0,0%0,1%0,1−0,1
Millet3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Tunahan Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
5218.09914.850%82,014.628222

Etimesgut ilçesindeki diğer mahalle ve köyler