Menderes Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Menderes Mahallesi sonuçlarında CHP %48,0 ile birinci, AK Parti %40,7 ile ikinci; fark 7,3 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 6,0 puan üstünde. AK Parti 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %40,7 (+4,2 puan). CHP oy oranında Sincan ilçesindeki 57 mahalle ve köy arasında 36'ncı sırada. 45 sandık, 15.435 kayıtlı seçmen. Katılım %76,6 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Menderes Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Menderes Mahallesi, Sincan, Ankara, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMenderes MahallesiSincanAnkara30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP5.478%48,0%48,5%60,5%42,0+6,0
AK Parti4.648%40,7%40,5%31,7%36,4+4,2
Yeniden Refah666%5,8%5,3%3,1%6,1−0,3
DEM Parti166%1,5%1,0%0,8%5,1−3,6
Zafer Partisi162%1,4%1,3%1,5%1,9−0,5
İYİ Parti162%1,4%1,9%0,9%3,4−2,0
Saadet55%0,5%0,6%0,4%1,0−0,5
Memleket20%0,2%0,2%0,2%0,2−0,0
YTP11%0,1%0,1%0,1%0,1+0,0
DEVA Partisi10%0,1%0,1%0,2%0,3−0,2
TKP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,1
HAK-PAR7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar6%0,1%0,1%0,0%0,2−0,1
ANAP5%0,0%0,1%0,1%0,0−0,0
Ocak5%0,0%0,0%0,0%0,0+0,0
Vatan Partisi4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Millet4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
AB Parti4%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
TKH2%0,0%0,0%0,0%0,0−0,0
DSP1%0,0%0,1%0,1%0,1−0,1
Menderes Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
4515.43511.829%76,611.423406

Sincan ilçesindeki diğer mahalle ve köyler