Buharkent 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Buharkent sonuçlarında CHP %49,0 ile birinci, AK Parti %37,9 ile ikinci; fark 11,1 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 7,0 puan üstünde. DP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,2 (+7,0 puan). 14 mahalle ve köy arasından 12'sinde CHP önde. CHP en güçlü Muratdağı Mahallesi (%61,5); AK Parti en güçlü Gündoğan Mahallesi (%46,7). Katılım %87,1 (30 büyükşehir %78,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Buharkent 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Buharkent, Aydın, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Buharkent | Aydın | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 4.082 | %49,0 | %50,5 | %42,0 | +7,0 |
| AK Parti | 3.156 | %37,9 | %36,7 | %36,4 | +1,4 |
| DP | 596 | %7,2 | %0,4 | %0,2 | +7,0 |
| DEM Parti | 128 | %1,5 | %3,4 | %5,1 | −3,5 |
| İYİ Parti | 110 | %1,3 | %4,3 | %3,4 | −2,1 |
| Zafer Partisi | 65 | %0,8 | %1,6 | %1,9 | −1,1 |
| Yeniden Refah | 38 | %0,5 | %1,0 | %6,1 | −5,7 |
| Saadet | 35 | %0,4 | %0,3 | %1,0 | −0,6 |
| BTP | 25 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| DEVA Partisi | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| ANAP | 12 | %0,1 | %0,2 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| EMEP | 11 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HÜDA PAR | 9 | %0,1 | %0,1 | %0,4 | −0,3 |
| HAK-PAR | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKH | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| Vatan Partisi | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Ocak | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,2 | −0,2 |
Buharkent seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 36 | 10.102 | 8.803 | %87,1 | 8.334 | 469 |
Buharkent mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ericek Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %45,5 | %97,7 | 214 |
| Feslek Mahallesi | CHP | %55,6 | %32,7 | %91,7 | 726 |
| Gelenbe Mahallesi | CHP | %55,3 | %28,5 | %95,3 | 338 |
| Gündoğan Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %46,7 | %100,0 | 84 |
| İstiklal Mahallesi | CHP | %51,7 | %38,2 | %84,7 | 1.547 |
| Kamilpaşa Mahallesi | CHP | %44,3 | %38,8 | %81,7 | 1.499 |
| Kayaburnu Mahallesi | CHP | %51,4 | %37,6 | %94,1 | 321 |
| Kızıldere Mahallesi | CHP | %47,7 | %39,2 | %94,6 | 522 |
| Menderes Mahallesi | CHP | %46,0 | %42,5 | %92,0 | 400 |
| Muratdağı Mahallesi | CHP | %61,5 | %28,8 | %103,8 | 52 |
| Ortakçı Mahallesi | CHP | %56,7 | %31,2 | %84,9 | 859 |
| Savcıllı Mahallesi | CHP | %42,8 | %42,0 | %87,7 | 1.247 |
| Üçeylül Mahallesi | CHP | %49,3 | %37,2 | %84,1 | 1.254 |
| Zafer Mahallesi | CHP | %48,0 | %40,0 | %85,9 | 1.039 |
İlgili sonuçlar