Meşrutiyet Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları

Meşrutiyet Mahallesi sonuçlarında CHP %51,3 ile birinci, AK Parti %36,5 ile ikinci; fark 14,8 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%42,0) 9,3 puan üstünde. CHP oy oranında Efeler ilçesindeki 83 mahalle ve köy arasında 22'nci sırada. 32 sandık, 10.637 kayıtlı seçmen. Katılım %78,0 (30 büyükşehir %78,1).

Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.

Meşrutiyet Mahallesi 2024 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Meşrutiyet Mahallesi, Efeler, Aydın, 30 büyükşehir karşılaştırması
PartiOyMeşrutiyet MahallesiEfelerAydın30 büyükşehirBüyükşehirlere göre (puan)
CHP4.123%51,3%47,7%50,5%42,0+9,3
AK Parti2.936%36,5%39,5%36,7%36,4+0,1
İYİ Parti275%3,4%3,2%4,3%3,4+0,0
Zafer Partisi218%2,7%2,4%1,6%1,9+0,8
DEM Parti134%1,7%3,3%3,4%5,1−3,4
Yeniden Refah102%1,3%1,1%1,0%6,1−4,8
Saadet44%0,5%0,4%0,3%1,0−0,5
DP38%0,5%0,5%0,4%0,2+0,3
ANAP33%0,4%0,3%0,2%0,0+0,4
BTP26%0,3%0,3%0,3%0,2+0,1
TKP20%0,2%0,2%0,2%0,1+0,1
HÜDA PAR17%0,2%0,2%0,1%0,4−0,2
DEVA Partisi15%0,2%0,2%0,1%0,3−0,1
EMEP14%0,2%0,1%0,2%0,1+0,1
Vatan Partisi13%0,2%0,1%0,1%0,1+0,1
DSP7%0,1%0,1%0,1%0,1−0,0
TKH5%0,1%0,0%0,1%0,0+0,0
Ocak5%0,1%0,0%0,0%0,0+0,1
Millet4%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
HAK-PAR3%0,0%0,1%0,1%0,1−0,0
Bağımsızlar2%0,0%0,0%0,1%0,2−0,2
Meşrutiyet Mahallesi seçmen ve sandık bilgileri
SandıkKayıtlı seçmenOy kullananKatılımGeçerli oyGeçersiz oy
3210.6378.296%78,08.034262

Efeler ilçesindeki diğer mahalle ve köyler